>

KÜLTÜR-SANAT

Hispanic Şarkıların Kırılgan Sesi Valeria Castro 2 Mayıs’da İlk Kez CSO Ada Ankara’da!

La Palma’da doğan, müzikal olarak trap, tanganas, reggaeton ve perreo tarzları ile yeni nesle yakın olsa da sesi ile bilge, köklü ve genç yaşına rağmen müzikseverlerin hayranlıkla takip ettiği Valeria Castro, müzikseverlerle buluşacak.
 
   
 
 
     

Biyoteknoloji bölümünden mezun olmanın eşiğinde iken hayat planlarının laboratuvarlardan çok sahneye yakın olduğunu anlayan sanatçı aslında müzik eğitimine dört yaşındayken Escuela Insular de Música de La Palma'da başladı.

2017'de Alejandro Sanz’ın bir sosyal medya platformunda yayınladığı performans videosunun ardından “Chiquita” adını verdiği ilk EP'sine giden yol açılmış oldu.

Sanatçı müziği ile ilgili "Şarkılarımdaki kadar kırılgan değilim, ama bir insan olarak elbette aynı kırılganlığa çok yakınım. Aksi takdirde bir şarkıcı olamaz, kendimi bir aktris gibi hissederdim. Kimliğimin ve hayatımın müziğimin yansıttıkları ile örtüşmesi gerekiyor” diyor.

Kanarya adalarının halk müziğine uzanan kültürel mirasını, kırılgan şarkı sözleri ve eşsiz sesi ile buluşturan sanatçı, Şubat ayında Madrid'deki Teatro Circo Price'da grubu ile birlikte sunduğu performansın ardından müzik eleştirmenlerinden büyük övgüler aldı.

24 Mart'ta ilk albümünü yayınlanacak olan sanatçı İspanya ve Latin Amerika'daki turnesinin yanında 2 Mayıs’da ilk kez CSO Ada Ankara’da Türkiye’deki müzikseverlerle buluşacak.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>