>

DİYET

Diyetsiz Zayıflama

Zayıflama konusunda bildiğiniz her şeyi unutun.
 
   
 
 
     

Bu yöntemde diyet listesi ve kalori hesabına yer yok!

TÜM KURALLARI UNUTUN

Günümüzde kilo verme konusunda bilimsel olarak kabul edilen kurallar, uzmanlar tarafından bile tartışmalı. Pek çok uzman, karbonhidratların şişmanlattığı konusunda görüş bildiriyor ama bunları tüketen pek çok insan formunu korumaya devam ediyor. Aynı şey, yağ ve protein için de geçerli. Metabolizmayı hızlandırmak adına sabahları kahvaltı etmek de bu görüşe göre kişinin acıkmadığı halde yemesi dışında hiç bir işe yaramıyor.

ACIKMA-DOYMA SİNYALİ

İnsanın doğasıyla, besinlerle ve çevresiyle barışması amaçlı bu yöntemi kilo sorunu olmayan insanlar farkında bile olmadan uyguluyor. Acıkma,doyma, tokluk sinyallerine uyulmasıyla doğal kilo ayar mekanizması, tekrar işler hale getiriliyor. Böylece diyetlerin açtığı psikolojik yaralar sarılıyor, keyfiniz yerine geliyor, içiniz yaşama sevinciyle doluyor.

DİYETLERİ ÇÖPE ATIN

Yöntemin en büyük avantajı, besinler konusunda kısıtlama içermemesi. Çünkü bir besine yasak ya da şişmanlatan gözüyle baktığınızda o besinden kaçmaya çalışıyor, çekiciliğini arttırıyorsunuz ve gereğinden fazla yiyorsunuz.

KALORİ KISITLAMASI YAPMAYIN

Diyetlerdeki başarısızlık oranı % 95. Tüm zayıflama yöntemleri, vücuda kalori kısıtlamasını empoze ediyorlar. Kısıtlama yapmak, vücudu açlığa mahkum etmekle eş anlamlı. Bu yüzden vücut da, doğal tepki geliştiriyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>