>

DİYET

Gracie diet

Dünyada oldukça popüler bir uzakdoğu savunma sanatı olan gracie jiu-jitsu, Size hem esneklik kazandırıyor, hem de “gracie” diet’iyle sağlıklı bir şekilde kilo verdiriyor!
 
   
 
 
     


Hollywood ve müzik dünyasında da gitgide popülerlik kazanan ve Tommy Lee, Nicholas Cage, Jim Carrey, Mel Gibson, Guy Ritchie, gibi ünlü isimlerin yaptığı Gracie Jiu-jitsu sanatı, Türkiye’de yalnızca Bujin Fight Club’da öğretiliyor. Gracie jiu-jitsu felsefesinin bir parçası olan “Gracie” diet’i de sağlıklı kilo vermek ve vücudunu forma sokmak isteyenler için kulüp eğitmenleri tarafından kişilere öneriliyor.

Mükemmel bir savunma sanatı olan Gracie jiu-jitsu’nun ilk ve tek olarak verildiği Bujin Fight Club’da eğitmenler, sporun yanında Gracie diet’ini de öğreterek Gracie ailesinin sağlıklı beslenme tekniklerini kişilere aktarıyorlar. Dövüş sanatını yaratan Brezilyalı Gracie ailesiyle 8 yıl boyunca birebir çalışmış olan Ersin Alparslan tarafından verilen Gracie Jiu-jitsu dersleri her Salı ve Cuma günleri olmak üzere haftada 2 kez, 19:00-20:30 saatleri arasında yapılıyor.


“GRACİE” DİET’İ
Vücudu toksinlerden arındırmak, vücuduna iyi bakmak ve ona saygı duymak üzerine kurulu olan Gracie diet’i yiyecekleri 4 ana gruba ayırıyor ve her grup yiyeceğin belirli bir sistemle yenmesini öneriyor.

A Grubu: Hayvansal protein, yağ ve sebzeler
B Grubu: Tahıllar
C Grubu: Tatlı meyveler
D Grubu: Asidik gıdalar

- A grubundaki besinler, kendi grubuyla ve B grubundan bir besinle tüketilebilir.
- B grubundaki besinler A VE C gruplarıyla tüketilebilir.
- C grubundaki besinler kendi grubuyla ve B grubuyla birlikte tüketilebilir.
- D grubu besinler sadece tek başlarına tüketilebilir. Hazmetmek ve farklı bir besin tüketmek için için 3-4 saat beklenmelidir.


GRACİE JİU-JİTSU DÖVÜŞ SANATI:
Gracie Jiu-Jitsu, bilinen en eski ve en bütünsel dövüş sanatı. Ayakta kendini savunma, kavrama teknikleri, fırlatma teknikleri, ve vurma tekniklerinden olmak üzere 4 uygulamadan oluşan Gracie Jiu-jitsu, tamamen kendini savunma anlayışı üzerine kurulu. Günümüzde Amerika Birleşik Devletleri ordusunun ve polislerinin resmi dövüş sistemini oluşturan Gracie Jiu-jitsu, realistik senaryolarda basit hamleler ve pratik teknikler kullanımına dayalı olarak kadın, erkek ve çocukları hayata hazırlayan, güç önemli olmaksızın, tamamen vücut ve akıl kullanımı ile rakibi etkisiz hale getirmeye yönelik bir dövüş sanatı. Baştan ayak parmağına kadar her kası aktif olarak çalıştırdığından beden için oldukça önemli bir fiziksel yapılanma sağlar ve tüm kasları kullandığınız fiziksel reaksiyonlara sahip olmanızı sağlar.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>