>

DİYET

Yeni Yılda Moda Diyetler Yerine Basit Yaşam Tarzı Değişiklikleri Yapın

Yeni yılda doğru beslenme hedeflerinize ulaştıracak basit öneriler.
 
   
 
 
     

İnsanların yalnızca yüzde 9’u yeni yıl hedeflerine ulaşabiliyor. Bu durum doğru beslenme konusunda da yıl sonunda elde etiğimiz sonuçlar ile benzerlik gösteriyor. Uyguladığımız katı programlar bizi hedeflerimizin gerisinde bırakabiliyor. Yeni yılda uygulanacak doğru stratejilerin bizi doğru beslenme ve sağlıklı yaşam hedeflerimize ulaştırabileceğini belirten Herbalife Sağlık & Beslenme Birimi Başkanı Dr. John Agwunobi, son moda diyetler yerine basit yaşam tarzı değişikliklerinin ve dengeli beslenmenin daha kalıcı sonuçlara ulaştıracağını vurguladı.

Yeni yıla girerken yeni başlangıçlar yapmak hepimizin hayalidir. Oysa araştırmalar, insanların yalnızca yüzde 9 kadarının yeni yıl hedeflerine ulaşabildiklerini gösteriyor. Tatilde kendilerini bolca şımartan insanlar, genellikle abur cuburun neden olduğu kalorilerden kurtulmaya, spor yapmaya ve en önemlisi de taze bir başlangıç yapmaya niyetleniyorlar. Fakat pek çoğu yeni yıla bu iyi niyetlerle başlasalar da, genellikle hedeflenen sonuçlara ulaşamazlar. Uygulanan yanlış stratejiler ve sonrasında gelen aşırı sınırlayıcı diyetler ve sürdüremeyecekler egzersiz programları ile hedefleri tutturmak çok zorlayıcı olabilir. Bu sıkı süreç insanların kolayca vazgeçmesine ve aldıkları kararları unutmasına sebep oluyor. Sıkı diyetler ve ağır egzersizlerin yerine hemen uygulayabileceğiniz küçük değişiklerin başarınızı arttıracağını belirten Herbalife Sağlık & Beslenme Birimi Başkanı Dr. John Agwunobi, gün içersinde kolayca uygulayabileceğimiz önerilerini paylaştı:

Moda diyetler yerine, yaşam tarzı değişikliğine gidin


Aldığınız kararlar ve koyduğunuz hedefler size özel ve ulaşılabilir olsun. Bu yeni kararları diyet olarak adlandırmayın, çünkü diyetler sınırlandırıcıdır. Yeni yaşam ve beslenme kararlarınızın “moda” diyetlerle değil, sürdürülebilir ve kalıcı sonuçlara ulaştırabilecek bir yaşam tarzı değişikliği ile sağlanabileceğini unutmayın.

Küçük yaşam tarzı değişiklikleri yapın. Her öğüne meyve ve sebze ekleme, yürüyüşe çıkma, asansör yerine merdivenleri kullanma, arabanızı kapıdan uzağa park etme ve yürüme alışkanlığı kazanmak sadece üç haftanızı alır. Örneğin, sadece bir öğünde gazlı içecekler yerine su içerek en az 150 kalori ve 10 çay kaşığı şekeri diyetinizden çıkarabilirsiniz.

Aksiyon Alın

Aksiyon alın. Kilo yönetimi, dengeli beslenme ve egzersizin bir sonucudur. Kaslarınızın toparlanması için egzersizden sonra ihtiyaç duyduğu protein ve diğer besin maddelerini temin etmeniz gerektiğini unutmayın.

Dengeli Beslenin

Meyve ve sebzelerden, tam tahıllardan ve proteinlerden oluşan dengeli beslenme enerjinin korunmasına ve iştahın azaltılmasına yardımcı olur. Öğünlerinizde sağlıklı alternatifler tercih edin ve bol miktarda sebze ve salata tüketmeye özen gösterin.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>