>

KÜLTÜR-SANAT

5. Antalya Televizyon Ödülleri 9-10 Mayıs’ta

Antalya Büyükşehir Belediyesi - Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle bu yıl beşincisi düzenlenecek Antalya Televizyon Ödülleri için hazırlıklar başladı.
 
   
 
 
     

AKSAV İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Şanlı 5. Antalya Televizyon Ödülleri’nin 9 – 10 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleşeceğini bildirdi.

Türkiye’nin Emmy’si kabul edilen Antalya Televizyon Ödülleri, izleyicileri beyaz cama kilitleyen dizi ve programları kendi kategorilerinde bu yıl da karşı karşıya getirecek.

Televizyon dünyasının tanınmış isimleri, dizi film yıldızları, 5. Antalya Televizyon Ödülleri’nin 9 Mayıs’ta düzenlenecek açılış resepsiyonunda Antalyalılarla buluşacak. Ödüller, 10 Mayıs 2014 Cumartesi günü düzenlenecek ödül töreninde sahiplerini bulacak.

Başvuru esaslı bir ödül sistemi olan Antalya Televizyon Ödülleri’nde başvuruların yoğunluğuna göre ön jürinin değerlendirmesi sonunda adaylar belirleniyor. Ana Jüri değerlendirmesi etkinlik dahilinde Antalya’da gerçekleştiriliyor, sonuçlar ödül töreninde açıklanıyor.

SON BAŞVURU TARİHİ 17 MART 2014

5. Antalya Televizyon Ödülleri için son başvuru tarihi 17 Mart 2014 Pazartesi.

Antalya Televizyon Ödülleri’ne başvuracak tüm yapımların; televizyonda yayınlanmak amacıyla gerçekleştirilmiş ve ilk gösterimini televizyonda yapmış olması; geçen yılın son başvuru tarihi 4 Mart 2013’den, Ön Jüri Toplantısı’nın gerçekleşeceği tarihe kadar hafta içi günlük periyotta en az 20 yeni bölüm; haftalık periyotta en az 4 yeni bölüm yayınlanmış olması gerekiyor.

BELGESEL UNUTULMADI

Antalya Televizyon Ödülleri kapsamında yer alan En İyi Belgesel ödülü, geçen yılın son başvuru tarihi 4 Mart 2013’den itibaren, televizyonda ilk gösterimini yapmış tek bölümlük ya da gösterimi hala devam eden seri halindeki yapımlar arasından seçilecek.

DEĞERLENDİRMEDE YER ALAN ÖDÜL ALANLARI

5. Antalya Televizyon Ödülleri kapsamında Dramatik TV Yapımları dalında 21, Dramatik Yapımlar Dışı TV Yapımları dalında 14, Belgesel’de 1 olmak üzere 36 kategoride ödül verilecek. Ödül kategorileri ve başvuru koşullarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye www.antalyatelevizyonodulleri.com adresinden ulaşılabiliyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>