>

EVLİLİK

Evli Erkekler ‘Oturan Boğa Olmayın’

14 Şubat Sevgililer Günü öncesi düzenlenen programda konuşan Canten Kaya, “Evli erkekler oturan boğa gibi koltuğa çökmesin” dedi.
 
   
 
 
     

Artan boşanmaların önüne geçmek için nikâh memurlarını eğitime aldı. Çiftlerin en özel anı olan nikâh sırasında memurların çiftleri küçük bilgilerle uyararak, boşanmaların önüne geçilebileceğini ifade eden Canten Kaya, “Nikâh memuru arkadaşlarımız insanları mutlu bir şekilde evlendiriyorlar. Ama bakıyoruz ki, büyük bir coşku ile evlenen insanlar, ‘seni seviyorum’ diyen insanlar ‘Allah bir daha yüzünü göstertmesin’ noktasına geliyor. Bu noktada evlendirdiğimiz insanları aynı zamanda boşanma potansiyellerinin de olduğunu fark ettirmek istedik” diye konuştu.

ERKEKLERE “OTURAN BOĞA GİBİ KOLTUĞA ÇÖKMEYİN” TAVSİYESİ

Kadınların güzel sözler duymak istediğini belirten Kaya, “Kadınların sevildiğini bilme ihtiyacı var. Erkekler saygı, kadınlar sevgi bekliyor. Bu noktada beklentilerini görmediği zaman evlilikler yürümüyor. Kadınlar kulağıyla sevildiğini duymak istiyor. Erkekler zaten seviyorum ne gereği var diye düşünüyor. Kadın ve erkeğin hayata bakışı da çok farklı. Erkek kısa cümlelerle çözüm ister, kadın ise çözümden önce, dinlenilmek ister. Genellikle erkek ekmek, kadın çiçek derdinde oluyor. Erkek eve gider ve dinlenmek ister, kadın ise erkekle konuşmak ister. Özellikle eşi çalışmayan erkeklerin, oturan boğa pozisyonunda koltuğa çökmemesini rica ediyoruz. Anlıyorum sizi beyler! İş hayatınız çok yoğun. Eve geldiğinizde, beyninizin % 70’i çalışmıyor yorgunluktan. Ancak ne olursa olsun eşlerimizle ve çocuklarımızla konuşmaya, iletişim kurmaya çalışalım. İşte bu hususlar, belediyeler ve nikâh memurları tarafından henüz yolun başında olan çiftlere aktarılmalı. Çünkü nikâh memurunun kuracağı cümleler, çiftlerin aklından ömür boyu çıkmıyor ” dedi.

“BOŞANMALAR İLK 5 YIL İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞİYOR”

İki farklı karakterin bir arada yaşamasının zor olduğunu ifade eden Canten Kaya, evliliğin ilk yıllarında çiftlerin birbirini olduğu gibi kabul ederek, uyumu sağlamaları gerektiğini söylerken, “Kadının ve erkeğin kendi ailesinden getirdiği kalıplar var. Farklı kalıplarımız bir arada yaşamaya başladığı zaman sorun oluyor. Mutlu olan çiftlere baktığımız zaman yüzde 84’ü eşlerini olduğu gibi kabul ediyor. Boşanmaların en yoğun olduğu yıllar ilk 2 yıldan başlıyor 5 yıl içinde gerçekleşiyor. Çünkü o uyum sürecinde kaynaklanıyor” dedi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>