>

EVLİLİK

Evlilik Kılavuzu

Evli çiftlerin, sorun yaşadıklarında, öncelikle ortak çözümler üretmeleri önemli...
 
   
 
 
     

Aile planlamasına katkı sağlamak amacıyla hazırlanan kitapçıkta, sağlıklı ve mutlu yaşama ilişkin bilgilere de veriliyor. Beslenme, temizlik, sağlıklı yaşam, cinsel birliktelik gibi birçok konuda öneriler yer alıyor. Evliliğin önemi ve birlikte uyum içinde yaşamanın gerekliliği anlatılan kitapçıkta, şu ifadeler yer alıyor: "Evlilikte eşler, varolan olanakları, ortak yaşamları üzerinde karar verme haklarını ve bu yaşamı sürdürmek için yapılması gerekenleri paylaşmalıdırlar. İyilikleri paylaşmak kolaydır. Evli çiftlerin, sorun yaşadıklarında, öncelikle ortak çözümler üretmeleri önemlidir. Çözüm konusunda başkalarından yardım isteseler de çözüm, ancak kendi katkılarıyla gerçekleşebilir."

BESLENME VE CİNSEL YAŞAM


Beslenmeyle ilgili bilgiler de bulunan kitapçıkta, gebe kadınların ve çocukların nasıl besleneceği yönünde konular yer alıyor.

Kitapçıkta, sağlıklı yaşamın önemli bir parçası olan egzersiz ve sporla ilgili bilgiler de bulunuyor. Düzenli yapılan egzersizin, bireyin bedensel ve ruhsal sağlığı açısından son derece önemli olduğu vurgulanan kitapçıkta, günde en az 30 dakika yürüyüşün, sağlıklı yaşamın vazgeçilmez kuralı olduğuna, gebelik ve menopoz dönemlerinde egzersiz yapılmasının gerekliliğine işaret ediliyor.

Kitapçıkta üzerinde durulan bir diğer konu da cinsellik. "Kadın ve cinsel organlar, üreme, gebelik, gebelikten korunma yolları ve istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması ve doğumda dikkat edilmesi gerekenler" gibi konuların anlatıldığı kitapçıkta, cinsel sorunlar ve bu sorunların hayatta belli dönemlerde olabileceği, birçoğunun sadece etkin bir danışmanlık hizmetiyle çözülebileceği vurgulanıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>