>

EVLİLİK

Evlilik ve İş Hayatı Zor

Eşinizin size yardımcı olmasını nasıl sağlarsınız?
 
   
 
 
     

Çalışan kadının işi mesai bitince de devam ediyor ama erkeklerin…

KADINLARIN DA İŞİ BİTER

Erkeklerin işleri güneş doğunca başlar ve batınca sona erer. Bir kadının işi için bunu söylemek maalesef mümkün değildir. Kadınların yapacakları işlerinde ve düşüncelerinde asla sonu gelmez. İş yerindeki sorumluluklarıyla gününü geçiren kadını evde bekleyen bir dizi iş vardır. Üstelik eşiniz, ev işlerine alışkın olmadığı ya da yoğun ve düzensiz iş yaşamı sebebiyle evle, çocuklarla ve sizinle hiç ilgilenmiyor olabilir. Artık bunu değiştirmenin zamanı geldi!

EŞİNİZİN SİZE YARDIMCI OLMASINI NASIL SAĞLARSINIZ?

Öncelikle tüm işleri kendi başınıza yapmak zorunda kaldığınızı ve yorulduğunuzu eşinize doğru bir şekilde kızmadan anlatmalısınız. Onun size değer vermediğini düşünmeye başladığınızı, duygularınızı anlatın. Sorumlulukları paylaşmanız gerektiğini anlatmanın diğer bir yolu da, birkaç günlüğüne ailenizin, arkadaşlarınızın veya bir akrabanızın yanına kalmaya gidin. Eşinizden dinlendikten sonra, sizin yokluğunuzda bazı ev işlerini yapmasını isteyin. İşleri nasıl yapacağı konusunda telaşa kapılırsa, kararınızdan dönmeyin.

Siz eve döndükten sonra eşiniz, “Onu nasıl yapıyorsun? Yardıma ihtiyacın var mı hayatım?” gibi öneriler getirmeye başlayacak.

Tüm bunların sonunda, kendinize özen göstererek çocuklarınza örnek olacaksınız. Onlar annelerinin bir kadın ve anne olduğunu, bütün gün onlara hizmet eden bir çalışan olmadığını görecek...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>