>

EVLİLİK

Yeni Evleneceklere Beyaz Eşya Alışverişi İçin Tavsiyeler

Yaz aylarıyla hız kazanan düğünler, beyaz eşya sektörünü de hareketlendirdi.
 
   
 
 
     

Aile ekonomisini sarsmadan doğru ürünü seçmek, dünya evine giren çiftlerin dikkat ettiği en önemli konuların başında geliyor. Uzmanlar her yıl ortalama 600 bin kişinin evlendiği Türkiye’de, düğün alışverişlerinde yapılan hataların en sık beyaz eşya alırken yaşandığını söylüyor. Teknoloji perakendeciliğinin öncü firmalarından İstanbul Bilişim’in Genel Müdürü Levent Menteşe, yeni evlenenler için heyecanlı geçen bu hazırlık sürecinde bilinçli yapılan alışverişlerin evlilik bütçesine oldukça katkı sağladığını belirtiyor.

• Beyaz eşyalarınızı düğüne yakın bir tarihte almak yerine birkaç ay öncesinden hatta bir yıl öncesinden almayı tercih edin. Bu noktada güvendiğiniz bir mağaza olması ve ileri teslimat koşuluyla almanız önemlidir. Eğer saklayacak yeriniz yoksa teslim alacağınız tarihe kadar mağazanın deposunda kalmasını talep edebilirsiniz.
• Beyaz eşya alışverişi denilince ilk akla gelenler buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırındır. Bunlar evimizin olmazsa olmaz ihtiyaçlarındandır. Ardından ütü, elektrikli süpürge ve mutfak aletleri gelir. Bu birbirinden kullanışlı ürünler ev işlerinde en büyük yardımcınız olacaktır.
• Televizyon alışverişinizi mümkün olduğunca taşınmanıza yakın bir tarihte yapın. Teknolojik ürünler sürekli geliştiğinden önceden aldığınız model gözünüze eski gelebilir. En ileri görüntü teknolojiye sahip bir TV almak her zaman akıllı bir seçim olacaktır.
• Buzdolabı, bulaşık makinesi ve fırın renginin aynı olmasına özen gösterin. Ya hepsini gri, ya da hepsini beyaz tercih ederek mutfağınızda görsel bütünlük yakalayın.
• Eğer yeriniz varsa, yeni evinize çamaşırlarınızın kısa sürede kurumasını sağlayacak kurutma makinalarından alabilirsiniz. Kurutma makinesi sayesinde evinizin herhangi bir yerine çamaşır asma derdinden kurtulabilir, hem de ütü gerekmeden çamaşırlarınızın kurumasını sağlayabilirsiniz.
• Ürünlerinizi tercih ederken sadece kendinizi düşünerek hareket etmeyin. İleride anne ve baba olma ihtimalinizi göz önünde bulundurarak geniş ve kullanışlı ürünler seçmeye özen gösterin.
• Evinize ısıtma/soğutma sistemi almayı düşünüyorsanız, taşınacağınız ev kesinleşmeden harekete geçmeyin. Klima alırken evinize uygun ölçülerde seçim yapmanız gerekir.
• Marka seçiminde iyi bir ön araştırma yapın. Markayı belirlerken dayanıklılık, kullanışlılık, uzun ömürlü olma ve iyi bir teknik servise sahip olması gibi kriterleri göz önünde bulundurun. Almayı düşündüğünüz veya aldığınız eşyaların teknik özelliklerini, kullanım talimatlarını göz ardı etmeyin.
• Küçük ev aletlerinin bazıları düğün hediyesi olarak da gelebilir. Ancak siz her ihtimale karşı ütü ve süpürgenizi düğünden önce almayı eksik etmeyin.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>