>

GÜZELLİK

30’lu 40’li 50’li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Her yaşta sağlıklı, canlı ve güzel bir görünüme sahip olmak sizin elinizde!
 
   
 
 
     

Uzmanlarının her yaş grubuna özel olarak verdiği güzellik tavsiyeleri sayesinde zamanın yıpratıcı etkisine “Dur” deyin! Genetik ve çevresel faktörler, stres, düzensiz beslenme, uykusuzluk… Bir de bunların üzerine zamanın yıpratıcı etkilerini düşünürsek, ne yazık ki cilt güzelliğimiz de yıllar içerisinde ışıltısını kaybediyor. Zaman içerisinde ciltte kırışıklıklar, sarkmalar meydana geliyor. Cilt bakımı sanıldığı kadar da kolay değil! Her yaş grubunun, cilt tipine göre ayrı bakım yapması gerekiyor. Yaşlanma belirtilerini en aza indirmek için bölgeden zayıflamadan cilt bakımına kadar getirdiği yeniliklerle adından söz ettiren ve güzellik anlayışına yeni bir boyut katan CityBeauty Güzellik Merkezleri, 30’lu, 40’lı ve 50’li yaşlarda cilt bakımının farklı olduğuna dikkat çekiyor. CityBeauty Güzellik Merkezleri uzmanlarından her yaş dönemine ve cilt tipine uygun altın değerinde bakım önerilerini sizin için derledik.

30’lu yaşlar: Geleceğinizin temellerini atın

Kadınlar için 30’lu yaşları “altın çağ”larıdır ve altın çağı diğer yaşlara da taşımak sizin elinizde! Eğer 20’li yaşlarınızda cildinize iyi bakmadıysanız, güneşin altında çok zaman geçirdiyseniz ve koruyucu krem kullanmadıysanız güneşin cildinize verdiği zararlar 30’lu yaşlarda kendisini göstermeye başlar. Göz çevresindeki, alındaki ve ağız kenarlarındaki ilk kırışıklıklarla da 30’lu yaşlarda ortaya çıkar. Bu yüzden 30’lu yaşlarda en önemli cilt bakımı, cildin nem kaybetmemesini sağlamaktır. “Güzellik uzmanlarının cildinizde yapacağı tespitler sonrasında cilt tipinize uygun gündüz ve gece olmak üzere nemlendirici krem kullanmalısınız.” diyen CityBeauty Güzellik Merkezi uzmanları, yine belirli aralıklarla cilt analizi yaptırılmasını tavsiye ediyor. Yine 30’lu yaşlarda başlanacak anti aging bakımlar, ileriki yaşlarınızda sağlıklı, diri, parlak bir cilde sahip olmanızın en büyük yardımcısı olacaktır.

Özel bakımlarla cildiniz ışıldasın

CityBeauty Güzellik Merkezleri’nde en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan cilt bakımı, dünya kadınlarının vazgeçilmez cilt bakım markası Babor ürünleriyle yapılıyor. Her cilt tipinin gereksinimlerine karşılık veren bu uygulama, hücre DNA'sını, UVA ışınlarının ve serbest radikallerin verdiği zararlara karşı koruyarak, cildin derinlemesine temizlenmesini, ışıltılı ve canlı bir yapıya kavuşmasını sağlıyor. Cilt tipinize uygun olarak seçilen bakım sonunda, cilt, daha sıkı ve ışıltılı bir görünüm kazanıyor. Tabii ki yapılan bakımlar kadar daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazanmak için cildi içeriden beslemek de önemli! Cilt üzerindeki olumlu etkileri kanıtlanmış A ve E vitamini içeren brokoli, domates, kivi, havuç gibi besinleri de sofranızda etmeyin.

40’lı yaşlar: Göz çevresindeki kırışıklıklara savaş açın!

40’lı yaşlarla birlikte artık cildin kendisini yenilemesi de yavaş yavaş azalmaktadır. Bu yüzden yaşlanma belirtileri, 40’lı yaşlarla birlikte kendini iyice göstermeye başlar. Cildin elastikiyet kaybı başlar, nemi koruma gücü azaldığı için de cilt ışıltısını kaybeder. Daha fazla nemlendirme kabiliyeti olan temizleyiciler, tonikler ve nemlendiriciler, cildi yatıştıran ve koruyan zengin kremler vazgeçilmeziniz olmalıdır. Bununla birlikte, kırışıklıklarla savaşmak, ciltteki renk tonunu düzeltmek ve cildin nem dengesini sağlamak için en iyi zaman gece vaktidir. Uyurken cilt kendini yenilemeye çalıştığından, iyi bir gece kremi ya da losyonu ile cildinizin gece çalışmalarını desteklemeyi ihmal etmeyin. Göz çevresindeki derinin çok ince ve hassas olması, yaşlanma belirtilerinin yoğun bir şekilde görülmesine sebep olur. Bu yüzden, göz çevresi bakımına ayrı önem verilmesi gereken bu yaşlarda, gündüz kullandığınız göz çevresi kremini güneş koruma faktörü yüksek olanlardan, gece kullandığınız göz çevresi kremini ise nemlendirme özelliği yüksek olanlardan seçin.

Thalgo mucizesi!

Evde yapılacak uygulamaların yanı sıra düzenli olarak profesyonel göz bakım uygulamalarını da ihmal etmemek gerekiyor. CityBeauty Güzellik Merkezleri’nde uygulanan Thalgo göz bakımı, hassas göz bölgesinde oluşan gülme çizgileri, koyu halkalanmalar ve torbalanmalar için çözüm yaratıyor. Özel ürünlerle göz çevresine uygulama yapıldıktan sonra Thalgo spa gözlüğü uygulamasıyla pürüzsüz genç bir görünüme kavuşmak mümkün. Ayrıca kısa bir süre sonra ince çizgi ve kırışıklık görünümünde de ciddi ölçüde azalma olduğunu fark edeceksiniz.

50’li yaşlar: Kırışıklıklar yaşınızı ele vermesin!


50’li yaşlar, göz çevresindeki, yanaklardaki, boyun bölgesindeki kırışıklıkların fazlalaştığı yaşlardır. Cildin hücre üretimi iyice yavaşladığından, bu dönemlerde yaşlılık lekeleri görülür ve deri incelmeye başlar. Cilt elastikiyetini kaybeder ve ciltte sarkmalar meydana gelir. Bununla birlikte 50’li yaşlarda menopoz dönemine ait hormonal değişiklikler de yaşandığından, hücre üretimini artıran, daha yoğun nemlendirici, besleyici ve koruyucu kremler kullanmak gereklidir.

Lymphobiony ile kırışıklıklara veda edin

CityBeauty Güzellik Merkezleri’nde uygulanan iğnesiz, ameliyatsız sadece masaj tekniğiyle uygulanan Lymphobiony, ilk uygulamada dahi ciltteki kırışıklıkları gözle görülür şekilde ortadan kaldırıyor. Lymphobiony cildi toksinlerden arındırıyor, cildi sıkılaştırıyor. Titreşimli hücresel elektroterapi, ultrasound peeling, soft lazer bakımları sonucunda yüz ve boyun bölgesinde kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde ediliyor. Toksinlerin atımını hızlandıran bu uygulama aynı zamanda yüzeysel mikro-titreşim ile cildin keratin tabakasını soyuyor ve hücresel yenilenme başlamış oluyor. Cilt yenilenirken ve sıkılaşırken, kırışıklıklar ortadan kalkıyor ve cilt daha pürüzsüz ve genç bir görünüme kavuşuyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>