>

GÜZELLİK

Akan Makyaj Kâbusunuz Olmasın

Gözaltlarınıza yayılan makyaj kalıntısı kabunuzsuzsa bu birkaç ipucu işinize yarayabilir.
 
   
 
 
     

Evden çıkmadan özene bezene yaptığınız makyajdan, bir-iki saat sonra geriye kalan sadece gözaltlarınıza yayılan makyaj kalıntılarıysa, bu birkaç ipucu işinize yarayabilir.

Kadınların makyajla ilgili en büyük sıkıntılarından biri, makyajın yapıldığı andaki gibi kalmayıp, akmasıdır. Sabah bin bir özenle çektiğiniz kalem, birkaç saat içinde gözlerinizin altında gölgeler oluşturmaya başlarken, bir fincan kahvenin ardından rujdan eser bile kalmaz. Peki, fondöten ve pudra karışımıyla yüzünüzü maskeye döndürmeden makyaj yapabilmenin bir yolu yok mu?

Akmayan bir makyaj için elbette ki bazı ipuçları var. İster özel geceler için uygulanan kalıcılığını uzun süre koruyan bir makyaj yapın, ister hafif günlük bir makyaj uygulayın, bu kolay tekniklerle yüzünüzün sabahtan akşama kadar taze görünmesini sağlayabilirsiniz.

KAPATICI

Kapatıcıyı gözaltlarınıza noktalar halinde bastırın ve nazikçe yayın. Şimdi küçük bir pudra fırçasıyla saydam, toz bir pudrayı bu bölgeye hafifçe sürün. Bu, aynı zamanda rimelin akarak göz çevresinde koyu renk halkalar yapmasını da engeller.

GÖZ KALEMİ

Göz kaleminin dağılması normaldir. Hatta bu, göz kalemine has bir özelliktir. Burada kaçınmanız gereken bir şey varsa, o da göz kalemini sabitlemeye çalışıp, dağılmasını önlemektir; çünkü göz kalemi hafifçe dağıldığında çok daha seksi bir hava katar. Onu sabitlemeye çalışmak, daha kati ve keskin bir ifadeye sebep olur. Ancak gene de göz çevresinde katı ve keskin bir çizgiden yanaysanız, o zaman o belirginliği sağlamak için sıvı halinde olan eyeliner’ları kullanın.

DUDAK BOYASI

Ruj ya da dudak parlatıcısını bir türlü taşırmadan süremiyorsanız, o zaman parmak ucunuzu fondötene değdirin ve dudak çizgisinin üzerine doğru yayın. Bu, ağız çevresindeki çizgileri yumuşatır ve dudakları düzeltip pürüzsüzleştirerek boyanın sabit kalmasını sağlar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>