>

GÜZELLİK

Allıkla istediğiniz yüz şekline sahip olun

Yüz şeklinize uygun allık sürme teknikleriyle büyük burnunuzu küçük, geniş yüzünüzü dar, elmacık kemiklerinizi daha çıkık gösterebilirsiniz.
 
   
 
 
     
Yüzünüze sağlıklı bir ışıltı kazandırmak için allık gibisi yok! Ten renginize uygun allığı seçer ve doğru uygularsanız yüzünüze istediğiniz şekli verebilirsiniz.

• Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz, hatlarınızın daha ince ve uzun görünmesi için allığı yanaklarınızın tam üstüne uygulayın. Fırçayla sanki ‘C’ harfi çiziyor gibi yapın. Bu arada allığı saç diplerinize doğru uzatmayı da ihmal etmeyin. Ayrıca çenenize de hafifçe allık sürebilirsiniz.

• Yüzünüz uzun ise allığı sadece yanaklarınızın üzerine uygulayın. Ancak yüzünüzdeki makyaj keskin olmamalı. Bu yüzden allığı yumuşak hareketlerle dağıtmayı deneyin.

• Oval yüzlerde alın çeneden daha geniştir. Ayrıca elmacık kemikleri daha baskın ve çene ovaldir. Bu tip yüze sahipseniz allığı, kemiklerinize ve şakaklarınıza uygulayın. Böylece, elmacık kemikleriniz çok belirgin hale gelecektir.

• Alnınız geniş, elmacık kemikleriniz çıkık ve çeneniz darsa bu, üçgen bir yüzünüz olduğunu işaret eder. Allığınızı fırça yardımıyla V şeklinde elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru sürün. Kaş altından yüzünüzün ortasına doğru hafifçe allık sürerseniz, geniş olan alnınız yüzünüzün diğer kısımlarıyla dengelenir.

• Allığınız fazla kaçarsa, ten renginizden daha açık bir pudra kullanarak yoğunluğunu azaltabilirsiniz
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>