>

GÜZELLİK

Doğal Cilt Bakımı

Cilt bakımlarına artık milyonlar yatırmanıza gerek yok. Evde sizin de rahatlıkla uygulayabileceğiniz cilt bakım tüyolarını yazımızda bulabilirsiniz…
 
   
 
 
     

CİLT TEMİZLİĞİ

Cildinizi temizlemek için, temiz bir tülbendin içine bir kahve fincanı yulaf koyarak tülbendin ağzını bağlayın. Ardından ıslatıp bununla yüzünüzü ovarak yıkayın. Böylece hem temizlenmiş hem de nemlenmiş bir cilde sahip olacaksınız. Bunun yanında doğal cilt temizliği için limon tam bir temizleme ürünüdür. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken, limonu kesinlikle tek başına cildinize sürmemeniz gerektiğidir. Zira limon suyunu normal su ile seyreltmeden direk cildinize sürerseniz, mermeri bile sarartabilen limonun cildinizi ne kadar tahriş edebileceğinizi siz düşünün. Ama aynı oranda su ile seyrelttiğiniz limon suyu tam bir temizleme jeline dönüşür. Cildinizdeki bütün yağ, kir, siyah nokta, sivilce, akne gibi sorunlardan tamamen arındırır.

CİLT TONİĞİ YERİNE

Aynı zamanda yeşil yapraklı sebzelerin yapraklarını mutfak robotundan geçirip püre haline getirerek, cildinizi ovarsanız buda mükemmel bir cilt temizle toniği yerine geçecektir.

PEELING ETKİSİ

Yüzünüzü saf su ile iyice yıkadıktan sonra bir iki tane kesme şekeri cildiniz üzerinde eriyene kadar fazla bastırmadan gezdirmeniz, cildinize peeling etkisi yaparak cildinizdeki ölü hücreleri temizlemektedir.

Aynı zamanda bir kahve fincanı suya bir tatlı kaşığı sirke döker ve karıştırıp bu suya bir parça pamuk bandırarak yüzünüzü bu sirkeli pamukla silerseniz, cilt temizliğiniz için çok faydalı bir cilt bakımı yapmış olursunuz. Ancak kesinlikle saf sirkeyi yüzünüze sürmeyin zira içersindeki asit cildinize zarar verecektir.

CİLDİ NEMLENDİRME

İki yemek kaşığı lavanta yağının içine koyacağınız bir çay kaşığı tuzu karıştırıp, bu karışımı cildinize masaj yaparak sürerseniz, hem cildinizi nemlendirmiş hem de içindeki tuz sayesinde cildinizde bulunan siyah noktaları temizlemiş olursunuz.

Gece yatmadan önce mutlaka yüzünüzü ve boynunuzu yıkamalısınız. Yüzünüzü ve boynunuzu saf su ile yıkadıktan sonra bir parça pamuğa gül suyu sürüp, yüzünüzü ve boynunuzu gül suyu ile silmeniz gece cilt bakımı için yeterli olacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>