>

GÜZELLİK

Erkeklerin Cilt Bakımı!

Erkeklerin cilt bakımları kolay gibi gözükse de aslında dikkat etmeleri gereken önemli detay var… İşte bu detaylar…
 
   
 
 
     

Erkekler cilt bakımlarını traş ve traş sonrası sürülen losyondan ibaret sanırlar. Halbuki erkeklerin ciltleri de düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Erkeklerin cildi kadınlara oranla daha yağlıdır. Bu yüzden de sivilce ve siyah nokta onlarda daha sık görülür. Ciltleri yağlı olduğundan geç kırışır fakat, oluşan kırışıklıklar oldukça derindir… Sırf bu yüzden erkeklerde erken yaşlarda cilt bakımlarına özen göstermeliler…

Traş, yüzdeki yağ parçacıklarının doğal olmayan yollarla atılmasına yol açıyor. Bu kaybı karşılamak zorunda kalan cilt, üst tabakasındaki hücre yenileme işlemini yüzde 30 düzeyinde artırıyor. Bu artışla yenilenen hücreler de dış unsurlara karşı daha hassaslaşıyor.

Aynı zamanda su kaybına da yol açan hücre yenileme, cildin gerilmesine ve ciltteki kesiklerin mikrop kapma riskini de artırıyor. Eskiden kalma yüksek alkol içeren maddeleri traş sonrasında uygulama geleneği ise, cildin dış tabakasının sertleşmesine ve tahriş olmasına yol açıyor.

Erkekler, ciltlerinin traş sonrası kaybettiği koruyucu yağ ve suyu kazanarak canlanması için losyon ve jelleri tercih edebilirler.

Birçok kozmetik firması, erkeklerin traşını daha zevkli hale getirmek için seçenekler sunuyor: Köpük, krem ve jel. Sakal üzerindeki yağlı tabakayı yok edip su ile bütünleşmesini sağlayan ve sakalı yumuşatıp traşa hazır hale getiren bu ürünler, içindeki kayganlaştırıcılar sayesinde traşı kolay hale getiriyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>