>

GÜZELLİK

Erkeklerin Tıraş Derdi

Tıraş sonrası kaşıntıyı önlemek için yapılması gerekenler…
 
   
 
 
     

Tıraş sonrası kaşıntıyı önlemek için cilt uzmanlarının tıraş öncesi ve tıraş sonrası önerilerine kulak vererek bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Tıraş sonrası kaşınma sadece yüz bölgesi için değil koltuk ve özel bölge içinde geçerlidir. Peki tıraş sonrası kaşınmanın şiddetini azaltmak için ne yapılması gerekir?

Tıraş sonrası kaşıntıdan kurtulmak istiyorsanız bu önerileri dikkate almanızda fayda var;

Kaşıntıyı önlemek için hem tıraş öncesi hem de tıraş sonrası dikkat etmeniz gerekenler var. Bunlardan ilki, tıraş öncesi muhakkak tıraşlanacak bölge sıcak su ile yıkanmalıdır. Daha sonra cildinizi iyice kurumalı ve ardından tıraş köpüğü ya da sabun sürmelisiniz.

Ardından tıraşlama işlemine geçin ancak tıraşlamayı ilk önce kılların yönüne doğru, daha sonra da tersi yönünde yapın. Bu işlem daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Tıraşlama işlemi bittikten sonra; nasıl ki tıraşa başlamadan cildinizi sıcak su ile yıkadıysanız şimdide yine bol su ile cildinizi yıkayacaksınız ancak bu kez suyun soğuk olması gerekir.

Daha sonra cildinize tıraş losyonu sürebilirsiniz. Bu işlemleri adım adım yaparsanız tıraş sonrası kaşıntı problemlemiyle karşılaşmayacaksınız.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>