>

GÜZELLİK

Etkili Peeling

Banyo sıra¬sında yumuşamış cildinize peeling yaparak ölü derilerin atı-masını kolaylaştırabilirsiniz.
 
   
 
 
     

Etkili bir şekilde peeling işlemini gerçekleştirmek için do¬ğal peeling malzemelerinden faydalanabilirsiniz.

BANYO MALZEMELERİ


Lif: Aslında çok kuru, kaba dokulu bir kabak. Islandığı za¬man şişerek yumuşuyor.

Friksiyon eldiveni:
Sert dokulu doğal ya da sentetik mal¬zemelerden yapılan bu eldivenleri kullanması çok pratik.

Sünger: Süngerin bir deniz hayvanının iskeleti olduğunu biliyor muydunuz? Lif ve keselere göre daha yumuşak oldu¬ğu için hassas ciltler tarafından bile kullanılabiliyor, tahrişe neden olmuyor.

Kese: Doğal ya da sentetik malzemeler yapılan keselerin özelliği içlerinde sabun koymak için cep şeklinde olmaları...

Vücut fırçaları: Doğal kıllara yapılmış uzun tahta saplı fır¬çalar özellikle sırt ve bacak arkaları gibi kolay ulaşılamayan bölgeler için çok uygun.

Ponza taşı: Ponza, gözenekli volkanik bir taş. Peeling ya¬pan diğer banyo malzemelerine kıyasla daha sert olduğu için sadece topuk, dirsek ve ayakları ovmak için kullanılma¬lı.

DOĞAL ÜRÜNLER

Aktarlarda satılan doğal malzemelerle kendi peeling ürününüzü kendinizi yapabilirsiniz. Hatta peeling işlemim bitki yağlarıyla tamamlayarak kendiniz için bir "spa seansı" da düzenleyebilirsiniz.

Deniz tuzu: Bir avuç deniz tuzunu ister direkt isterseniz de yumuşak bir banyo kesesinin içine koyarak vücudunuzu ovmak için kullanabilirsiniz.

Yulaf: Yumuşak bir kumaştan yaptığınız kesenin içine iki avuç yulaf ve 120 gram kıyılmış badem koyarak vücudunu¬zu ovmak için kullanın.

Lavanta çiçekleri: Kuru lavanta çiçeklerini ve kuru nane yapraklarını yumuşak bir keseye koyarak cildinizi sıkılaştıracak bir karışım hazırlayabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>