>

GÜZELLİK

Fondöten Hakkında Her Şey

Fondöten nasıl kullanılır? Fondöten kullanırken nelere dikkat edilmeli? Nasıl yüze sürülmeli? Tüm sorularınızın cevaplarını yazımızda...
 
   
 
 
     

Ciltteki lekeleri kapatmak ve tüm yüzün aynı renkte olmasını sağlamak için etkin bir yol olan fondöteninizi mutlaka az miktarda sürmelisiniz.

Yüzünüzde belirginleşmesi gereken noktalar, gözler ve dudaklar olmalıdır.

Yağlı ciltlilerin yarı sıvı bir fondöten, cildi kuru olanların ise krem şeklinde bir fondöten kullanmaları makyajın daha güzel görünmesini sağlar.

FONDÖTEN YÜZE NASIL SÜRÜLMELİ?

Krem ya da sıvı fondötenleri yüzünüze daha ince ve düzgün bir tabaka halinde sürebilmek için, önce elinizin içinde yumuşatabilirsiniz. Yumuşattıktan sonra ise bundan burnunuza, yanaklarınıza, çenenize ve alnınıza birer nokta kondurun. Çubuk halinde bir krem kullanıyorsanız bu saydığımız yerlere bununla küçük birer çizgi çizin. Fondöteni parmak uçlarınıza daireler çizerek güzelce yayınız.

Çenede; yukarıya, dışa doğru.

Yanaklarda; dışarıya doğru.

Alnınızda; bir yandan öbür yana.

Burunda; aşağıya, burun ucunun altına.

Göz etrafında; daire halinde gözkapaklarına doğru iyice yayın. Fondöteni boynunuza sürmenize gerek yok. Ancak boyun ile yüzünüz arasındaki geçişin sert olmaması için bu bölgeye biraz daha özen göstermelisiniz. Ayrıca fondöteni sürdükten sonra yüzünüzde sünger dolaştırıp fazlalıkları almayı unutmayın...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>