>

GÜZELLİK

Fondöten Seçimine Dikkat

İşte, fondöten kullanırken dikkat etmeniz gerekenler...
 
   
 
 
     

Fondöten alışverişi yaparken cildinize gerçekten en uygun olanı ve teninize yakışan rengi seçmek için dikkat etmeniz gerekir...

İŞTE, FONDÖTEN KULLANIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Seçtiğiniz fondötenin çok ağır ve yoğun olmamasına dikkat edin. Fondöteni yüzünüze sürdüğünüz zaman, teninizle kısa zamanda uyum sağlamalı ve yüzünüz sanki makyajsız gibi gözükerek kusursuz bir doğallık saçmalı.

Fondöten almadan önce, kaç çeşit fondöten olduğunu iyice öğrenmelisiniz. Sıvı, kremli, hafif ve kuru olmak üzere 4 çeşit fondöten tipi vardır. Likid, en sık kullanılan ve tercih edilendir. Kremli olan ise daha yoğun, opaktır. Kuru olan ise pudra karışımlı olup, nemli sünger ile kullanılabilir ve özellikle yağlı ciltler için faydalıdır.

Kozmetik alışverişine çıkmadan önce, küçük aynanızı da yanınıza alın ki önemli naturel ışığıda test edebilin.

Fondöteni denemek için öncelikle elmacık kemiklerinize doğru sürün ve ışığın doğal olduğu bir yöne doğru gidip, kendi aynanızla test edin. Eğer fondöten yüzünüzde yok olmuşsa, doğru fondöteni tercih etmişsiniz demektir.

FONDÖTENİ ÇOK SÜRDÜYSENİZ

Bir sünger üzerine az miktarda gündüz kremi koyup yüzünüze yayın.

Kağıt mendili yüzünüze bastırın ve kalan kısmı düzleştirin.

FONDÖTEN KAŞINIZA BULAŞIRSA

Önce kaşınızı farklı yönlerde fırçalayın. Fırçayı tonikle silip kurulayın. Sonra tekrar fırçalayın. İsterseniz fırçanın üzerine saç spreyi sıkarak kaşlarınıza şekil de verebilirsiniz.

FONDÖTEN SİVİLCE OLUŞTURUR MU?

Sivilcelerinin gerçek sorumlusu fondöten olmamalı. Ancak cildini daha iyi koruyabilmek için fondöten kullanmadan önce, cildine uygun bir nemlendirici krem sürmelisin. Ve de tabii en önemlisi, akşamları yüzünü iyi bir demakiyan süt ya da losyonla derinlemesine temizlemelisin. Yüzünde pudra, allık ya da fondöten gibi en ufak bir makyaj artığı kalmamalı. Ama makyajla yatarsan, cildinde her türlü sorun ortaya çıkabilir. İşte o zaman gözeneklerin tıkanabilir, makyaj artıkları gün boyu cildinin maruz kaldığı toz ve kirle birleşip sivilceye uygun bir ortam oluşturabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>