>

GÜZELLİK

Göz şeklinize göre doğru makyaj

Şimdi sıkı durun. Size vereceğimiz bu ipuçları sayesinde daha çekici olacaksınız.
 
   
 
 
     
Çukur gözler

Gözleri belirgin hale getirmek icin göz kapağına uçuk bir renk sürülmeli, far göz çukurunun hemen yukansına doğru yayılmalıdır. Göz kapağı ve kaş arasına ise hafif
kahverengi ve gri tonlannda far sürülmelidir. Üst kirpik dipleri ise açık tonlarına renklendirilmelidir.

Dışa doğru gözler

Göz kapağının daha geride görünmesini sağlamak için göz kapağına mat renkli bir far uygulanmalıdır. Far kaslara doğru biraz yayılmalı, göz kuyruğu ucuna ve alt kirpiğin olduğu yere doğru devam ettirilmelidir. Kaş altında uçuk tonlar kullanılmalı, göz kapağı kıvnmı ise koyu tonda bir farla belirginleştirilerek far hafifçe yayılmalıdır. Eyeliner kullanılacaksa; biraz daha kalın çizilerek göz kapağı daraltılmalıdır ve üst kirpiklerde iki
kat rimel kullanılmalıdır.

Ufak gözler

Çok açık renkteki far göz kapağı çizgisinin altında ve kaş kavisinin altında kullanılmalıdır. Her iki bölgenin arasına da orta koyulukta bir far uygulanmalıdır. Göz pınanna doğru olan bölge naturel tonda bir pudra ile gölgelendirilerek çok inceden kalına doğru eyeliner uygulanmalıdır.

Birbirine yakın gözler

Göz kapağının iç kısmına çok açık renk, orta kısmına orta koyulukta ve en dış köşeye de koyu renkte far sürülmelidir. Eyeliner kullanılacaksa, çok ince başlayarak göz ucuna doğru devam ettirilmelidir. Kaslann arası, göz pınarlarının yan ve burnun kök kısımlanna koyu renk pudra kullanılmalıdır. Kirpikler çok kısa ise göz ucuna kirpik eklenebilir.

Şiş kapaklı gözler

Uygulanacak en önemli aynntı göz kapağını belirsiz, gözleri de dikkat çekici göstermektir. Bunun için orta koyulukta mat bir far seçilerek göz pınanndan kaş ortasına kadar çıkanlmalıdır, ardından göz kuyruğuna inilerek bir üçgen olusturulmalıdır. Parlak bir farla göz kapağının ortası ve göz kapağı kıvnmı belirginleştirilmelidir. Bu koyuluk gözün kuyruk kısmına kadar yayılmalıdır. Ve üst kirpiklere yoğun rimel uygulanmalıdır.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>