>

GÜZELLİK

Gözler turkuaz, dudaklar kırmızı!!

Yaz sezonu kıyafet ve aksesuar açısından bakıldığında gerçekten çok ama çok renkli ve çeşitli. Peki böylesine renkli geçecek sezonda makyaj trendleri nasıl olacak?
 
   
 
 
     
Yaz makyajının ana hatları şöyle; gözler oldukça gölgeli, dudaklar kırmızı ruj ile ön plana çıkarken ten rengi ise beyaz. Yani tıpkı eski kadınlar gibi. Böyle bir makyaj stili ile çocuksu bir ifade sağlanıyor.

Yanağınızın üstüne gelen kadife bir ben. Hani şu Belgin Doruk tarafından uygulanıp da yıllarca kadına ilham veren benlerden yanağınıza bir tane kondurun.

Bilindiği gibi makyajdaki trendlerin kıyafet ve saçla yakından ilgisi var. Bu durumda da gözlerde özellikle turkuaz rengi en çok rastlanılan renklerin başında geliyor.

Turkuaz renk farlarla gözler açıktan başlayarak göze yaklaştıkça daha koyu gölgelerle sürülüyor. Göz ve dudak böylesine belirgin olurken yanaklar ise daha naturel, şeftali tonları ile hafif bir biçimde uygulanıyor.

Bu yılın moda dergilerinde de sıkça rastladığımız akmış gibi görünen makyaj da çok moda. “Bu makyaj annesine özenen küçük çocukların yaptığı gibi bir izlenim veriyor.

Ancak bu yazın bize en yakın trendi, Anadolu’da kadınların yıllardır bir numaralı makyaj malzemesi olan sürmeler.” Tabi sürme dediysek siyah bir kalem de bu işi kolayca yapabilir.

Gözün çevresi simsiyah bir çerçeve ile çekiliyor. Gözlerin üstüne yine bir far yardımı ile gölge verilirken bakışlarda buğulu bir görünüm kazandırılmasına dikkat ediliyor.

Başta da dediğimiz gibi bu yıl makyajda herşey var. Altın rengi ile siyah makyajda tercih edilecek diğer alternatifleriniz olabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>