>

GÜZELLİK

Güzelliğiniz İçin Tarifler

Daha güzel görünmeniz için evde yapabileceğiniz tarifler…
 
   
 
 
     

PARLAK SAÇLAR İÇİN

Killi çamur (Rhassoul)

200 gr kuru kil ya da şifalı çamur

Sıcak su

Hazırlanışı: "Rhassoul", killi toprak sulandırılarak ya da kurutulmuş şifalı çamur parçaları eritilerek elde edilir. Bunu hazırlamak için kili ya da çamuru dikkatli bir şekilde suda karıştırın. Bu karışım bir süre sonra yumuşak bir hale gelir. Ardından vücudunuza sürün, aynı zamanda saçınıza ve yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 10 dakika vücudunuzda bekletin. İşlemin bitiminde, vücudunuzu temiz suyla durulayın. Böylece cildiniz kirden arınacak, saçlarınız daha parlak ve canlı görünecek.


CİLT BAKIMI İÇİN

Argan yağı

Bir şişe argan yağı

Hazırlanışı: Bol miktarda E vitamini içeren argan yağı, Fas zeytin ağacından elde ediliyor. Derinin yaşlanmasını önleyen ve çatlamış derinin çabuk iyileşmesini sağlayan bu yağ günümüzde cilt ve vücut kremi yapımında kozmetikte kullanılıyor. Siz de bunu aktarlarda bulabilirsiniz. Bulamadığınız taktirde saf zeytinyağı kullanmanız da mümkün. Bu yağı vücudunuza uygulamadan önce ovucunuzun içinde biraz ısıtın. Sonra ayak parmaklarınızdan başlayarak iki ayağınıza iyice yedirin. İki elinizle yuvarlak hareketler yaparak bacağınızı ve kaslarınızı iyice ovun. Daha sonra göğüs kısmınıza geçin. Omuzlarınızı iyice ovalayın.

İki elinizi ensenize koyarak parmak ucunuzla masaj yapın ve daha sonra baş tarafınıza doğru gelerek, yuvarlak hareketlerle masaj yaparak rahatlayın. Dilerseniz bu yağı yıkamadan pamuklu bir gecelik giyerek uyuyabilir ve sabah duş alabilirsiniz. Ya da yarım saat vücudunuzun yağı emmesini bekledikten sonra yıkanabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>