>

GÜZELLİK

Herşey Bir Tesadüfle Başladı...

Dünyanın en lüks kozmetik ürünü olarak kabul edilen Kanebo, yıllar önce bir tesadüfün erken fark edilmesiyle kozmetik devi haline gelmiş...
 
   
 
 
     
Dünyanın en ünlü kozmetik markalarından Kanebo, 1887 yılında Tokyo'da pamuk ticareti yapan bir firma olarak ticaret hayatına girmiş. Adını Japonya'daki Kanegafuchi Bosaki (küçük çan şehri) adlı şehirden alan Kanebo'nun, bir kozmetik devi haline gelmesi bir tesadüfün çok erken farkedilmesiyle gerçekleşmiş.

Kanebo'nun Japonya'daki fabrikasında eğirme makinasını kullanan kadın çalışanların ellerinin güzelliğini farkeden şirket yöneticileri yaptıkları kısa araştırma sonucu bunun ipekten kaynaklandığını bulmuşlar. Bunun üzerine harekete geçen tekstil firması, ipeğin içindeki maddeyi kozmetik ürünlerinde kullanmaya başlamış.

Madonna da fanatiği

Bugün dünyanın en iyi on kozmetik markasından biri olan Kanebo, ilk kozmetik ürünü olan Silk Soap'u 1936 yılında dünyaya tanıttı. Bio teknolojik araştırmalara hız veren Kanebo, ipekten elde ettiği ipek fibroin markasını da kozmetik sektörüne kazandırdı. Dünyada Cameron Diaz, Madonna gibi fanatikleri olan bu marka, Türkiye'ye Kozmosan'ın distribütörlüğüyle getirildi.

FİYATLAR

• Sensai Ex "La Cräme" 975 milyon lira
• Sensai Ex "La Lotion" 445 milyon lira
• Activatting Countouring Body Gel (Canlandırıcı ve şekillendirici vücut jeli) 430 milyon lira l Rujlar 45 - 49 milyon lira
• Rimel 33 milyon lira
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>