>

GÜZELLİK

Kış Mevsimi Kuru Cilt Zamanıdır

Kendinizi korumak ve cildinizi daha iyi duruma getirmek için haberimizdeki kurtarıcı ipuçlarından yararlanabilirsiniz.
 
   
 
 
     

SICAK DEĞİL, ILIK SUYLA BANYO YAPIN

Soğuk havayı dışarıda bırakıp kendinizi sıcak evinize attığınızda çok sıcak, upuzun bir banyo son derece cazip gelse de cildiniz bundan zarar görür. Sıcak su cildinizdeki nemi çeker, onun yerine ılık suyla ya da daha kısa süre banyo yapın. Cilt uzmanları duşların en fazla on ila on beş dakikayla sınırlı tutulmasını tavsiye ediyorlar.

YUMUŞAK BİR SABUN KULLANIN

Anti bakteriyel ya da deodorantlı sabunlardan kaçının. Yüzünüzü sabahkarı yıkamayın, gece yıkamanız cildinizi kurumadan kirlerden arındırmanıza yeterlidir.

NEMLENDİRİCİYİ CİLDİNİZ ISLAKKEN UYGULAYIN

Bu kural hem elleriniz hem de yüzünüz için geçerli. Cilt ıslakken nemlendirici kullanmak nemlendiricinin ciltte tutulmasına yardımcı olur. Elleriniz kışın çok fazla kuruyorsa lavabonun yanında nemlendirici krem bulundurun, her yıkamanın ardından uygulayın.

DIŞARIYA ÇIKTIĞINIZDA CİLDİNİZİ KORUYUN

Kışın soğuk havaya maruz kalan cilt son derece büyk zarar görür, o yüzden mümkün olduğunca çok örtünün. Eldive, şal ve şapkalar sizi sıcak tutacak, cildiniz size teşekkür edecek. Cildinizin kışın da güneşin zararlı etkilerine maruz kaldığını unutmayın. Dudak koruyucunuz koruma faktörlü olsun, bol bol sürün.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>