>

GÜZELLİK

Kozmetikleri Bitene Kadar Kullanmanın Yolları!

Yapacağınız birkaç kurnazlıkla rujunuzu bitene kadar kullanabilir, kremlerinizin bozulmasını önleyebilirsiniz.
 
   
 
 
     

BAKIM KREMLERİNİ BUZDOLABINDA SAKLAYIN

Bakım kremlerinin açıldıktan sonra ömürleri kısalır. Üzerlerinde son kullanma tarihi belirtilmemişse bile en fazla 30 ay saklanabilirler. Peki bu süre içinde kreminizin bozulmasını nasıl önlersiniz? Çok basit; kreminizi buzdolabına koyarak. Eğer kreminiz kışın kullanılabilecek özelliklere sahipse, yaz başında buzdolabına koyup bir dahaki kış kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

TEMİZLİK ÜRÜNLERİNİ SON DAMLASINA KADAR KULLANABİLİRSİNİZ

Temizlik malzemeleri her ne kadar bitmiş gibi görünse de şişenin dibinde ya da kıyısında köşesinde kullanabileceğiniz miktarda kalıntılar olur. Şişenin içine bir miktar ılık su koyup şişeyi iyice çalkalarsanız temizlik malzemenizi son damlasına kadar kullanabilirsiniz.

MASKARANIZIN KURUMASINI NASIL ÖNLERSİNİZ

Maskaranızın kısa sürede kurumasını önlemek için öncelikle kapağını sıkıca kapatmalısınız. Kurumaya başlayan maskaralar içinse uygulanacak yöntem çok basit; fırçasına birkaç damla ılık su dökerek ya da hint yağı damlatarak maskaranızın ömrünü uzatabilirsiniz. Ancak unutmamak gereken bir nokta, suya dayanıklı maskaralara asla su damlatmamanız gerektiği. Suya dayanıklı maskaraları ancak yağ ile yumuşatabilirsiniz. Ayrıca bu maskaraları bir kabın içinde ılık suya koyarak da yumuşatabilirsiniz.

RUJUNUZU FIRÇAYLA SÜRÜN

Rujunuzu fırçayla kullanırsanız hem daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz hem de rujunuzu sonuna kadar kullanabilirsiniz.

OJENİZİ SULANDIRABİLİRSİNİZ

Kuruyan oje şişelerinin içine birkaç damla koruyucu baz, hatta daha da iyisi parlatıcı (Top Coat) damlatarak ojeyi sulandırabilirsiniz. Böylece oje hem sulanmış, hem de güzel birparlaklık kazanmış oluyor.

KALEMLERİNİZİ AÇMADAN ÖNCE BUZDOLABINA KOYUN

Kalemler uçları açılırken ziyan edilir. Kırılmaması ve bulaşmaması için kaleminizi önce yarım saat kadar buzdolabında soğutun. Uç sertleştiğinden daha kolay açılacak ve hiç ziyan olmayacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>