>

GÜZELLİK

Schwarzkopf’dan sıcak kış trendleri...

Androjen…Bohem…Feminen…Gotik…Retro… Dünya saç modasındaki en son trendleri belirleyen Schwarzkopf, “Essential Looks” Sonbahar/Kış 2004-05 koleksiyonuyla nostalji rüzgarları estiriyor.
 
   
 
 
     
Essential Looks 2004-05 Sonbahar/Kış saç, makyaj ve giysi trendleri...

Trend araştırmalarının ve Schwarzkopf’un “Uluslararası Trend Danışmanları”nın katkılarıyla hazırlanan koleksiyon, Milano, Paris, Londra ve New York podyumlarındaki en son gelişmeleri yansıtıyor.

Androjen, Feminen, Bohem ve Gotik isimli 4 kadın trendine ek olarak , Retro erkeklerle Essential Looks saç modası koleksiyonu Sonbahar-Kış’a hazır...50’li yıllarla gizli bir bağ kuran Essential Looks; içinde sürekli patlamalar olan dev bir yıldızı andırıyor. Tüm bunların yanısıra son koleksiyon, cinsiyetlerin birbirine geçişini de simgeliyor.

Erkekler bu sezon, takım elbiseler ve erkek gibi görünmek isteyen erkeklerin trendi Retro ile karşımızda. Kadınlar erkeksi dişiliklerini ön plana çıkarmak ve gerçekten güçlü görünmek için Androjen’deki erkeksi tarza bürünüyor. Ünlü modacı Muiccia Prada’dan etkilenen bir başka trend de Feminen. Bu trend kadınsı görünüşlerini vurgulamak isteyenler için... Bu sezonun diğer bir trendi de geçmişle moderni birleştiren, 2. el kıyafetlerin ve hippilerin eşsiz bir karışımı olan Bohem. Ve son olarak da Milano moda defilelerindeki karanlık temadan esinlenerek hazırlanan Gotik...Schwarzkopf Essential Looks’un yaratıcılarından Steve Hogan’a göre ‘Oluşturulan her koleksiyon gerçek aşkın bir ürünü ve bu koleksiyonda moda ve güzellik dünyasının en güçlü isimleri bir araya geldi.’

Schwarzkopf’un “Uluslararası Trend Danışmanları” Tyler Johnston ve Jonathan Duffy tarafından yaratılan saçlar, dünyanın en ünlü moda fotoğrafçılarından Simon Emmett tarafından görüntülendi. Avrupa’nın önde gelen ajanslarından Model 1’ın fotomodelleriyle yaratılan koleksiyonun yaratıcı direktörü Tyler’a göre ‘Bu olağanüstü koleksiyon stil sahibi, çekici bir kişiliğe sahip ve sofistike. Benim için Schwarzkopf günümüzdeki en ileri görüşlü ve dinamik profesyonel saç şirketi. Açık bir vizyonu ve saç için gerçek tutkusu olan Schwarzkopf’un dünyayla paylaştığı Essential Looks saçına ve görünümüne önem verenler için eşsiz bir ilham kaynağı...’

Renklendirme uzmanı Lesley Le Beau “Renkler her zaman ulaşılabilir ve gerçek olmalı. Ben, yarattığım tekniklerle sürekli cezbedici olmayı ve her seferinde heyecan uyandırmayı hedefliyorum. Essential Looks Sonbahar-Kış’da kullanılan portakal, vanilya ve siyah viyole bu sezon aradıklarım.” diyor.


ANDROJEN
“Bu sezon cinsiyetlerin rolleriyle oynadık ve hiç birşey erkek saç kesimli kız trendini Androjen’den daha iyi anlatamaz.”diyor Essential Looks Kreatif Direktörü Steve Hogan...
Androjen, bu sezonki Essential Looks koleksiyonundaki 5 trendden biri ve 2004/05 Sonbahar/Kış sezonunda erkeksi dişiliğin en cezbedici hali.

Steve Hogan’a göre, cinsiyetler arasındaki bu ikilem, kadına kesinlikle daha modern ve seksi bir görünüş kazandırıyor.

Saç
Androjenin en temel özelliği uyandırdığı asimetrik ve karmaşık hisler. Erkeksi kesimlere sahip saçlar, kadınlarda güçlü bir görünüm sağlarken, saçın önünden başlayan yay şeklindeki kesimler, grafik bir görüntü yaratıyor.
İster düz taranmış ve parlak, ister karışık ve mat çok farklı şekillendirmek mümkün. Bir tarafı çok kısa, bir tarafı uzun kesimler cinsiyetlerin oyunu gibi..
Igora’nın şampanya renkleri kesime daha maskülen bir hava katıyor.

Giysi
Gücü simgeleyen giyim tarzı, seksi çizgilerle ifade ediliyor. Kadının tüm giysilerinde erkeksi bir hava hakim. Smokin ceketler, takım elbiselerle yaratılan modern dişilik.

Makyaj
Androjen makyajın temelinde güçlü erkeklikle, narin dişiliğin arasındaki kararsızlık var. Yuvarlatılmış kalın kaşlar, mat kırmızı dudaklar başrolde…


BOHEM
Steve Hogan’a göre Kate Moss’un ikinci el şifon giymesiyle birlikte, eski moda giyim tekrar gündeme geldi. 2004-05 Sonbahar/Kış sezonundaki 5 farklı Essential Looks trendinden biri olan Bohem eskiyle yeninin eşsiz aromalı bir karışımı.

Çingenelerden, hippilerden ve bohem hayatından alınan ilhamla yaratılan tarz.

Saç
Bohem tarzını vurgulu kaküller simgeliyor. Gözleri kapatacak uzunluktaki kaküller ve devamında tel tel ayrılmış uzun saçlar yüze başka bir anlam katıyor.
Bohem’in en belirgin özellikleri saç boyundaki farklılıklar ve kırık çizgiler. Bu saçlar ister düz, ister hareketli çok farklı şekillendiriliyor. Igora Style Renk koleksiyonundaki sıcak renklerle, diplerdeki yoğun kızıl tonlarından uçlardaki parlak turuncuya doğru yumuşak bir geçiş yapılıyor.


Giysi
Bu trendin temelinde özentisiz, kat kat çingene kıyafetleri, 2. el giysiler ve bohemlik yatıyor. Biraz hipi şıklığı, biraz Amerikan folk tarzının evrensel uyanışı da denilebilir bir stil giysilerde hüküm sürüyor.

Makyaj
Bohem makyajının temelinde doğal ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak var.
Kırmızı ve şeftali tonlarında allıklar, pastel tonlar ve çikolata ana renkler...

FEMİNEN
Steve Hogan’a göre Feminen; kadınların kendilerini kadın gibi görmek istemelerini farketmelerinin dışavurumu ve dişilik içgüdüsünün kusursuz yansıması.
1950’li yılların etkilerinin yanı sıra, Fransız kadınının dişiliğiyle de gelen gerçek aristokratik şıklık, bu trendin ana taşıyıcısı...

Saç
Farklı uzunluktaki kaküllerle yaratılan asimetri hissi, günün kısadan uzuna kesim trendiyle örtüşüyor.
Keskin köşeli kesimler, gözleri tamamen örten uzunluklar, yandan ayırımlar, inceltilmiş düz saçlarla yaratılan dengesiz bir güzellik.
Igora Style Renk koleksiyonundaki kutup güneşi röfleler ve vanilya tonları, bu trend için mükemmmel seçim.

Giysi
Kadınsı çekicilik ve zerafet bu akımın ilham kaynağı. 2004-05 Sonbahar/Kış sezonunda tasarımcılar kadının gerçekten kadın olduğu, dişiliğin tüm çarpıcılığı ve zerafetiyle ön plana çıktığı 50’li yıllara odaklandılar.

Makyaj
Siyah beyaz film yıldızlarının makyajından alınan ilham. Zeytinyağı, kemik, kum gibi organik tonlarda yumuşak çizgiler, bu nostaljiyi yakalamak için ideal.GOTİK
Milano, Sonbahar/Kış modasının en belirgin özelliklerinden biri olan koyu karanlık görüntüler; Essential Looks trendlerinden biri olan Gotik için temel oluşturuyor. Steve Hogan’a göre; Gotik hem çağdaş hem de bir o kadar gizemli. Ruhunda kuzguni siyahla derin mor tonlarının muhteşem uyumunu taşıyor.

Saç
Gotik trendinde de kaküller önemli bir yere sahip. Gözün önüne peçe gibi düşen uzun tutamların sakladığı kare kesimli kaküller. İster yandan ayrılsın, ister peçe gibi öne düşürülsün Gotik trendin gizemli ve asimetrik havası var.
Igora Style Renk koleksiyonunda yer alan vişne, mürdüm ve böğürtlenin baştan çıkarıcı tonları, koyu kahve ve siyahla buluşuyor. Derin ve esrarengiz soğuk renk tonları, saç kesimindeki farklılıkları daha da ön plana çıkıyor.

Giysi
Gotik tarzın etkisindeki kıyafetler, gözalıcı karanlığın gizemli tonları, güncel çizgilerle şekilleniyor.

Makyaj
Gotik makyajında hakim olan ana renkler, vişne tonlarının yanı sıra viyole ve mavinin değişik yansımaları. Mücevher gibi ışıldayan kalın dudaklar işin sırrı….

RETRO
1950’li yılların ruhu Retro ile geri döndü. Retro, Essential Looks 2004-05 Sonbahar/Kış koleksiyonunun 5 yeni trendinden erkekler için olanı... Bu trendde, 50’lerin en iyileri alınıp, günümüz şehir yaşamına uygun şekilde tekrar yapılandırıldı. Retro sofistike, şehirli erkeğin yansıması...

Saç
Çok yönlülüğe sahip Retro, 1950’lerin Rock&Roll stilini geri getiriyor. Bu tarzda ister James Dean gibi tepedeki saçlar geriye doğru taranarak çok güçlü bir portre çiziliyor, yada düz taranarak daha masum bir ifade taşınıyor.
Igora’nın erkekler için mat küllü tonlarıyla gerçeklik ve şehir yaşantısının etkileri birleşiyor.

Giyim
Erkeklerde Sonbahar/Kış sezonunda takım elbiseler ve ceketler
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>