>

GÜZELLİK

Tüyler Kabusunuz Olmasın!

Yaz kış her daim kadınların kabusu olan tüylerden kurtulmanın pek çok yolu var. Ağda, krem, lazer.. Peki en uygunu hangisi?
 
   
 
 
     

Yaz kış her daim kadınların kabusu olan tüylerden kurtulmanın pek çok yolu var. Ağda, krem, lazer... Fakat hangisi zararlı hangisi yararlı bilmiyorsunuz. Şüphesiz ki ideal yöntem, cilt tipinize, cildinizin hassasiyetine, sabrınıza ve bütçenize en uygun olanı.

İŞTE, YARALARI VE ZARARLARIYLA EN SIK KULLANILAN YÖNTEMLER!

İNCE TÜYLER


Genellikle dudak üstlerinde, çenede ve yüzün yan taraflarında bulunan ve fazla belirgin olmayan ince tüylerin fazlalığı bazı kadınları sıkıntıya sokar.

Eğer bu bölgelerdeki tüylenme az ise en uygun yol sarartmadır. Sarartma için uygun losyon evde de rahatlıkla hazırlanabilir.

NASIL MI? İŞTE TARİFİ…


Cam bir kaba 2-3 kaşık yüzde 36 yoğunlukta oksijenli su koyun, birkaç damla amonyak ekleyin. Pamuklu bir çubuğu hazırladığınız losyona batırıp sarartmak istediğiniz tüylere sürün. 4-5 dakika sonra hafif bir kaşıntı duyduğunuzda bölgeyi bol suyla yıkayın ve kremleyin.

KOLTUK ALTI

Vücudun hassas bir bölgesidir; çabuk kızarır. Bu nedenle seçeceğiniz metot önem taşır.

BİKİNİ HATTI

Son derece hassas ve kızarmaya meyillidir. Küçük iltihaplara ve batık tüylere neden olacağı için tıraş bıçağı kullanmaktan kaçının.

BACAKLAR

Derisi çok hassas olmadığı için tüm metotları kullanabilirsiniz. Yine de çok açık veya çok koyu tenliyseniz lazerli epilasyondan kaçının veya bu konuda uzmanlara danışın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>