>

KÖŞE YAZILARI | DAMLA AKBAŞ

Can Simidi Kot Sort

Hani derler ya "Her kadının dolabında mini siyah bir elbise (little black dress) olmalı." diye. Bence o söz... (Damla Akbaş)
 
   
 
 
     

Hani derler ya "Her kadının dolabında mini siyah bir elbise (little black dress) olmalı." diye. Bence o söz "Her kadının dolabında mutlaka bir kot şort olmalı." diye değiştirilmeli. Bu kadar hayat kurtaran, her şeyle, her yerde giyilebilecek bir kıyafet daha yok.

Kışın kalın çoraplar, botlarla, yazın herrr şeyle giyilebilecek, resmen aşk yaşadığım bir şey kot şort.Altına, üstüne ne giyerseniz giyin uyumlu oluyor kot şortla. Yazın "Etek giydim rüzgarda donlar foraa" tehlikesi yok, frikik olasılığı %0'a yakın.Şu ara üst üste konser ve festivaller yapılırken kot şort bu tür aktiviteler için mükemmel bir seçim. Bu kombini sizler için hazırladım.Son derece sport bi tişört ile kot şortu yüksek topuklu ayakkabılar, abartılı takılar ile şık bir gece gezmesinde de giyebilirsiniz.Sahneye çıkacak olsam, yine de kot şort giyerdim.

Son iki senedir oldukça popüler olan jean+jean kombini elbette ki kot şort ile bir başka oluyor.

Manitayla haftasonu gezmesine giderken kot şort? Hoş sevgilisinin yanında böyle mini bir şortla gezmesine ses etmeyecek erkek var mıdır bilmem. Ses etmiyorsa gavat, ses ediyorsa geri kafalıdır. Bize kesinlikle yaranılmaz.Yazın tatilde, akşam yemeğine inerken ne giyilir? Tabi ki kot şort.Adalara bisiklet binmeye giderken ne giysek? Tabi ki yine kot şort.

Tüm kıyafetleri olabildiğince sade tutup son derece renkli, dikkat çekici, abartılı bir ayakkabı giymek suretyle yapılan kombinlere ba-yı-lı-yo-rummm.Yok ayakkabıma uygun olsun, yok kırmızı çantamın fermuarıyla aynı renk olsun diye diye kıyafetlere, giyim kuşama servet döktüğümüz şu dönemde kot şort ışıkların arasından doğan ak sakallı dede gibi geliyor bana. Kurtarıcım oldu resmen. Giy kot şortu, üstüne hop bi tişört, ister akşam yemeğine, ister sahilde bira içmeye, ister konsere nereye gidersen git.

Üstelik seneler sonra bakıp da "Iyy bunu nasıl giymişim ben ya." diyebileceğimiz bir şey de değil. Her devrin kıyafeti. Jean, asla eskimeyecek, asla modası geçmeyecek bir şey.Kot şorta ne para vereceğim, giymediğim bir kotumu keserim kafasıyla evdeki kot şortlarınızı keserken dikkat! Ufak bir makas kaymasıyla bu hale gelmeniz an meselesi :)

Demem odur ki; midenizden iskenderi, kıçınızdan kot şortu eksik etmeyin.


DAMLA AKBAŞ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>