>

KÖŞE YAZILARI | DAMLA AKBAŞ

Hayata Dair

Size bugün hayata dair minik ipuçları vericem. Küçük kağıtlarla duvarlara, dolaplarınıza yapıştırabilirsiniz. (Damla Akbaş)
 
   
 
 
     

Hayat kurtaran minik detaylara başlıyorum.

Ben şampuanını ölümüne değiştirmeden biriydim. Sık sık şampuan değiştirmek bence, kepek yapardı. Saçı yıpratırdı. Nemini alırdı falan falan. Oysa doğru bildiğim bir yanlışmış bu.

Şampuanımızı sık sık değiştirmeliymişiz.

Üstelik sık sık derken, kutu bitirmekten değil, 3 4 yıkama da bir değiştirmelerden bahsediyorum.

Uzun süre aynı şampuanı kullanmak, şampuanın etkisini gösteremiyor. Kepek ise iyi durulamamaktan oluyor.

Benim bu aralar şampuanım john Frieda kahve rengi saçlar serisi. Ikinci şampuanım ise tony guy.

Elidorun, elmas parlaklığı isimli mor şampuanı da hayatıma renk katanlar arasında.

Ikinci önerime geliyor sıra. Sağlıklı yaşam ve sporla kafayı yemiş biri olarak bu önerimi dikkate alın derim.

Hergün aynı şeyleri yemek metebolizmanızı yavaşlatır. Arada metobolizmayı şaşırtmak gerekir, buna kahvaltı da dahil. Hergün mükellef kahvaltı yapmak yerine, bir gün sadece meyve yersek metebolizmayı şaşırtarak, daha hızlı çalışmasını sağlarız.

Bu arada birkam yogayı duymuşsunuzdur, duymayanlar için özetlemem gerekirse; 40 derece sıcaklıkta yapılan yogaya deniliyor. Bende bu koşuşturma arasında yazıldım. Onun için ayrı bir post hazırlayacağım. Deneyimleyeyim önce :)

Odamda büyük bir temizliğe başladım. Arınmak her zaman çok güzel.

Kozmetik ve kremlerin üzerinde son kullanma yazmadığından yakınırdım hep (cahilliğime verin, eminim hepiniz biliyorsunuzdur.).

Bir arkadaşım sağolsun, buldu, gösterdi bana. Bende bütün kullanma tarihleri geçenleri malesef çöpe attım. Malesef diyorum çünkü hepsi daha doluydu.Bilmeyenler için son kullanma tarihini size gösterdim. Dikkat edelim, cildimiz değerli aman diyim.

Diğer fotoğraftakiler ise son kullanması geçen şansızlar.

Avon’un renk tonu eşitleyici ve akne önleyici toniğini hiç beğenmedim. Hiç bir yararı olmadı cildime, tavsiye etmiyorum. İşe yarar diye yarıladım ama malesef.

Komili şampuan saçımı setleştirdi, o yüzden o da elenenler ve bir daha alınmayacaklar arasında.

Avon, göz temizleme sütünü severek kullanıyorum, tavsiye ederim. Mükemmel çıkarıyor.

Coppertone güneş kremim benim vazgeçilmezim. Zaten içinde çokk az vardı :) Hassas bir cildim olduğu için cildiyecim verdi ve mükemmel bir yaz geçirdim sayesinde. Lekelenme, soyulma asla olmuyor. Tamamen bitkisel. Üstelik yazın zararlı ışınlarına karşı yüksek koruma içeriyor.Avon’dan şişesine kanıp aldığım bu parfümü de malesef beğenmedim. İlk defa kullandım ama malesef sınıfı geçemedi. Belki de benim tenime uymamıştır, orasını bilemicem.

Benim beğendiklerim ve hayata dair tüyolarım bunlar. Sizinde eklemek istedikleriniz varsa, yorumlarınızı mutlaka bekliyorum.

Mutlu tatiller,sağlıklı günler..

Öpering


DAMLA AKBAŞ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>