>

KÖŞE YAZILARI | FERHAN PETEK

Post – İt!

Sırf biri olsun diye başlama hiçbir ilişkiye... (Ferhan Petek)
 
   
 
 
     

*Sırf biri olsun diye başlama hiçbir ilişkiye, denemeye. Sırf biri oldu diye, kaptırmaya çalışma kendini kimseye. Olmak zorunda değil çünkü. ‘sevgilim var’ diyebilmek için soranlara, birini tutma yanında, kalbini okşamıyorsa, seni kendinden çok sevmiyorsa ve en önemlisi SENİ SEVMEYİ bilmiyorsa.

*Anlamıyorsa seni, anlatıyorsa sana duymak istemediklerini, anlamı yoksa senin için onun varlığının, birse yanında olmasıyla olmaması, harcama ona hiçbir anını. Seviyorum deyip de ispatlamaya niyeti olmayanlardansa, her seferinde söz verip tutamayanlardansa ve hep gidip dönüyorsa sana, aldanma, inanma.

*Seni bir şeylerini unutmak, hayatını değiştirmek, bir düzene girmek, sadece normal insanlardan olup YUVA KURMAK için istediğini anlarsan, durma yanında. Kim olduğunun önemi yoktur çünkü yanındakinin. İdare etsin, bana baksın, kapımı açan olsun, yemeğimi yapan, arkamı toplayan olsun yeter diyenlerdendir o da. Sen bir şey istediğinde angarya görenlerdendir. Sadece, isteyenlerden, alıp, vermeyenlerdendir. Zamanı gelmiştir, evlenecektir, o kadar. Amaç belli; dünyanın düzeni bu, evlilik mecburiyet, bari bu olsun. Hedef kilitlendi, evlenme teklifi, çocuklar, yaşlılık, tansiyon hapları, romatizma ilaçları ve bitti, bir ömür harcanarak geçti. Tek geleceği budur onun gibilerin. Bu mu istediğin, beklediğin, filmlerde görüp özendiğin, hayallerini kurarak uyuduğun hayat.

Şimdi düşün bunları, sonra düşündüğünde sadece pişmanlık olacak hissettiğin çünkü. Bırak onlar istediğini alsın ama senden değil…..

Olanlara anlam vermeye çalışmaktan, olacak olanlara hazırlanamıyor insan.

Aşk bir dengesizlik işi mi değil mi bilemem. Ama sana her zaman dengesizlerin denk geleceği kesin. Ya kendindeki hatayı bulamayışından, ya da adamları elinde tutamayışından. Bir yerler de birden çok yanlış var ama sen onu bulana kadar daha çok tohuma kaçak olursun. Dengesizlerin arasında dengeni koruyamamaktan şikayet eder, yaşadığın her sana göre “ACAYİP” olaya anlam verememeye devam edersin. Oysa aslında bilirsin ki, sen hangi sen olacağına karar verdiğinde ve o seni son nefesine kadar koruyacak kadar güçlü hissettiğinde hiçbir acayiplik sana yaklaşamayacaktır.

https://twitter.com/#!/Fername
http://www.facebook.com/pages/Ferhan-Petek/40815501931


FERHAN PETEK
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>