>

KÖŞE YAZILARI | GAMZE KÜP

Bahar :)

Bahar geldiğinde mi ben böyle olurum yoksa böyle olduğumda mı gelir bahar? (Gamze Küp)
 
   
 
 
     

Bahar geldiğinde mi ben böyle olurum yoksa böyle olduğumda mı gelir bahar? Ayrıca bunun seninle ne ilgisi var? Tabi ki ben böyle olduğum için bahar! :)

Toprak uyanıyor. Çiçekler baş veriyor toprağın altından. Ağaçlar yemyeşil. Şehir rengarenk.. Şöyle derin derin nefes alın. Mis gibi portakal çiçeklerinin kokusuyla dolan bir sokaktan geçip de baharı ne kadar özlediğinin farkına varmayan, içi kıpır kıpır olmayan, huzur dolmayan var mı?

Doğa yenileniyor. Sıra bizde! Doğaya ayak uydurma zamanı. Gökkuşağı renklerine bürüneceğiz. Rengarenk, cıvıl cıvıl giyineceğiz. Ruhumuzu da tazeleme zamanı. Karamsarlıktan kurtulup güzel, umut dolu şeyler düşüneceğiz, daha çok güleceğiz. Baharın sihirli bir etkisi var. Herkesi çok iyi hissettiriyor, mutlu ediyor. E bunu da iyi değerlendirmek lazım. :)

Ayrıca kışın soğuk, yağmur, kar, iş, güç derken hep evdeydik. Çıkmak istedik belki de tembellik yaptık çıkamadık. Şimdi üstümüzden o tembelliği atma zamanı. Çıkın dışarıya baharı hissedin, güneş ısıtsın içinizi, donmuş hücrelerinizi çözsün, güldürsün yüzünüzü.

Benim gibi bahar da sevmiyormuş asık suratı, umutsuz insanları öyle duydum. :) Haksız da değil hani. 'Zaten yılda bir kere geliyorum ben' demiş; 'Kiminizi tekrar tekrar görüyorum kiminizi bir daha göremiyorum bari gülen yüzünüzle hatırlayayım sizi, mutlu olduğunuzu göreyim ki içinizi her seferinde daha çok ısıtayım. Ama buna sadece siz izin verebilirsiniz. Bu hayat sizin. Direksiyonda siz varsınız. Hayat sizi sevmediğiniz, mutsuz olduğunuz bir yere götürürse yolunuzu değiştirebilmelisiniz.'

Her zaman güzel duygularınız, bitmeyen umutlarınız varsa buna bahar sebep olmasın, siz öyle olduğunuz için her mevsim bahar olsun! :)


GAMZE KÜP
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>