>

KÖŞE YAZILARI | GAMZE KÜP

Elem Tere Fiş Kem Gözlere Şiş!

Neden başlık bu? Sırada ne var? Kış kış cinler kış kış... (Gamze Küp)
 
   
 
 
     

Neden başlık bu? Sırada ne var? Kış kış cinler kış kış, yallah cinler yallah falan da mı demeye başlayacağım bilemiyorum. Benim bu durumum daha bana neler dedirtecek kestiremiyorum. Benden ne istiyorlar anlamıyorum. Özel güçlere karşı çaresizim çaresiz.

Okulumu bitirdim mis gibi, işimi buldum hazırmış gibi, yani hayatımdaki önemli şeyleri tamamladım az çok ama bu aralar uğursuzluk peşimi bırakmıyor, yok. Şu canım köşeme geldiğimden beri başıma gelmeyen kalmadı. Derdimin etkisi çok büyük, derdimin adı kısacık; Nazar! Yok tek ben değilim göze geldiğimi iddia eden. Etrafımdaki insanlar da böyle düşünüyor. Sizinle paylaşıyorum ki bilin bu kızcağız başarılarının bedelini nasıl ödüyor. Sizin de başınıza geliyor mu böyle enteresan olaylar. Ben buraya geldiğimden beri böyle gözle görünür şeyler yaşamamıştım açıkcası. Ama napalım yaşanacağı varmış.

Belki biraz narşist bi hava sezmiş olabilirsiniz ama napim başka bir açıklaması yok bu yaşadıklarımın. Sizin aklınıza geliyorsa söyleyin tabi ki bileyim. Sonra hakkımda yanlış düşüncelere kapılmanızı istemem. Bir de bu konu ile ilgili tavsiyeleriniz olursa onları da söyleyin. Bakın ben bu halimin bitmesi için nasıl bir çare buldum; Kurşun döktürmek! Ne oldu gülüyor musunuz, 'yok daha neler' mi yoksa 'aa iyi fikir' mi diyorsunuz? Tamam kabul ederim saygı da duyarım aranızda inanmayanlar olabilir ama böyle şeylerin etkileri de olabildiğinden hemen öyle göz ardı etmek olmaz. Ben bir deneyim bakim sonra da size tüm detayıyla anlatayım tekrar düşünün olmaz mı? Hem işte kızlar arasında farklı bir muhabetimiz daha olur. ;)

Bence bir başkası ile değil de kendinizle ilgilenmelisiniz daha çok. Kendi adınıza, size fayda getirecek güzel şeyler katmalısınız hayatınıza. Bakın mesela ben hasta olurum, sürünürüm ama iyileşip maşallah turp gibi yine buraya gelir yazılarımı yazmaya devam ederim. Ya siz? Ömrünüz boyunca benimle ya da başarılar elde eden diğer insanlarla mı uğraşacaksınız? Size kızamıyorum ki. Çünkü böyle olaylara karşı beni daha bir güçlü daha bir hırslı yaptınız teşekkür ederim ama bu kadar da düşünmeyin yahu :)

Tabi bir de bu kötü düşüncelerin aksine ‘aferin kıza valla’ diyip nazar değdirenlere ise destekleri için sonsuz teşekkürler :) Yanımda iseniz yanınızdayım her zaman, her koşulda ama karşımda ya da arkamda iseniz üzgünüm hayatımda olamazsınız. Neden mi? Siz hiç duydunuz mu kötülüğünü isteyen insanları yanında isteyen?


GAMZE KÜP
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>