>

KÖŞE YAZILARI | GAMZE KÜP

Ruh Eşi mi? O da Kim?

Geçenlerde okumuştum bu haberi. (Gamze Küp)
 
   
 
 
     

Geçenlerde okumuştum bu haberi. Psikolog Jean Cirillo ruh eşi aranırken boşa vakit harcandığını belirtirken sözlerine şöyle devam etmiş;

“‘Ruh eşi’ miti insanların hayatlarının sonuna kadar beraber olacakları ‘diğer yarıları’nın dünyanın bir yerinde yaşadığına inanmasıyla ortaya çıktı. İlişki yaşayan iki kişinin birbirileri hakkında bilmedikleri bazı şeyler olmasının ilişkiye heyecan katacağını ve her şeyinizin bire bir aynı olduğu bir partnerle yaşanacak ilişki tutkuya açık değildir.”

Adam haklı bayanlar baylar. Eğer eşimizle tüm zevklerimiz aynı ise keşfedecek neyimiz olur? En basitinden sevdiğinizle gittiğiniz lokantada onun verdiği siparişten sonra yeni bir tat öğreneceksiniz, ya da hep izlemekten kaçındığınız o korku filmlerinin aslında heyecanlı olduğunu onunla izlediğinizde fark edeceksiniz. Belki de tam tersi olacak hiç sorun değil en azından farkında olmuş olacaksınız. Kendi kendinize bunları fark edemezdiniz hadi itiraf edin. Hep o çok sevdiğimiz yüzünden nelere katlanıyoruz hepimiz.

Aslında sadece sevdiğimize de bağlamamalıyız bu keşfetme durumunu, bu başka bir konu. Yani insan kendisi için de yeniliklere her zaman hazır ve nazır olmalıdır ;)

Yazının norması: Ruh eşinizi aramaktan vazgeçip kimin yanında kendinizi, ruhunuzu mutlu ve huzurlu hissediyorsanız ona verin tüm enerjinizi, sevginizi..


GAMZE KÜP
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>