>

KÖŞE YAZILARI | NEMZA SİNANOĞLU

Hayat Ya Seninle Ya Da Sensiz Hayatlarda..

Büyüyorum büyümek istemediğim bir hayatta... (Nemza Sinanoğlu)
 
   
 
 
     

Büyüyorum büyümek istemediğim bir hayatta... büyüyorum elden gelemeyenlerle, nedenlerle... silsem çok kez siler baştan tekrarlardım..ama bir karara bağlayamazdım, tecrübe konusu bu..hayat bu, evet yaşayarak büyüyoruz, ama benimki çok ders verilen oldu..seçenek seçmedim, hepsini baştan başlayarak yaşadım, yaptım, ekledim hayatıma dilediklerimi…kendimi de, bitişlerimi de hep alkışladım..Tabi hikayeyi başlatan, yeteri kadar sonunu da yazabilirdi diye…

Hiç kimseye bir nasihatim yok….derin düş küvetine girenlere ne ben bildiklerimi anlatabilirim, ne de o keyfinden dünyaya geri dönebilir…ya sudan çıkmış balık olur avuçlarımda suyu arar yada sudan buruşmuş halde, sevgilisi yerine gidip havlusuna sarılır, sarılır….derin duygu uykusuna girer… uyur bir süre sonra büyür, deri değiştirmiş doğasına geri döner, hiç kimse yaşanılanı silemez, mutlaka bir yerde bir şeylerde gizlenmiştir…geri dönüşümü belirsiz olan raflara saklanmıştır hatıralar..senin hayatının hangi konforda yazıldığını bilemediğim için….senaryoyu tam adlandıramıyorum ama…aşk diye diye diye kendinden geç bu yollardan, acısı büyütür sevgisi küçültür çocuk yapar bu yollarda, koşturtur..dalgası güzeldir, tuzlu su yutturur, iyi gelir nefesi güzel alması için insana.

Kaç gece yok pahasına sarf edilmiştir, kaçıncı baharda, hangi yaş hangi zamanda..Ama bilinirdi ki o an için değerdi….tek bir kelime yeterdi birçok cümlenin manasını geçerdi, birde gözlere bakılma cesareti eklenirse o zamana…

Uzar giderdi gözler…görmeyi bilenle bilmeyenin masalında. Biri düş biri huzursuzluk görürdü eğer aşk denilirse bu yaşanılan durumun adına..

Geceler hiç olmadığı kadar yalnız, gündüzler saatlerle kol kola, düşler seyredilirdi beyinlerin hazırladığı seanslarda. Biletlere yazılmış tarih saatler gibi beyne kazılırdı, zamanlar..Gelecek korkutmazdı, gözler bugünü yaşamanın derdindeydi..o anı , uzanan eli sıkıca tutmayı bırakmamayı….Evet hayat devam eder galip ve malubuyla ama bilinir yaşandıkça..hep aynı ayarda olmadığını anladığı tadıyla..Sayfalar yetmez yazılır gözünün önüne geçen her bir yere…masaya, ağaca, deftere onun adına dalınan her bir kareye..

Tarihler tutulur, yazılır..ömürlerde hatırlanır…ama tek bir farkla ya senle ya sensiz hayatlarda..


NEMZA SİNANOĞLU
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>