>

KÖŞE YAZILARI | ÖYKÜ

Botox Teyze

Ben belki biraz fazla duyarlıyım hayatın içinde.Başkalarından biraz daha hassas.Bu iyi mi? İnan değil. Değil. (Öykü)
 
   
 
 
     

Yani çok isterdim biraz böyle kendimi hayatın içine…Akışa bırakabilmeyi.Tamam ya işte hayat böyle kabul et yaşa geç diyebilmeyi …Bunu başarmayı çok isterdim.


Bugün Müveddet Teyzeyi uğurlama günümüzdü.Onu gökyüzüne huzurla yaşayacağı mekana uğurladık.Mekanı cennet olsun.Ordan ayrıldığımda böyle nasıl anlatabilirim ki…Hırpani ama temiz,altmışlarını az geçmiş ,yapılı ama bitkince bir amca.Elinde enine çizgili eski Pazar çantalarından.Sokuldu yakınıma
-Kızım ! dedi.Bana ekmek alır mısın?
Durdum.Para değil istediği. Ekmek…Tamam amca alalım dedim.Karşıda bakkal var .Ordan alalım mı ? dedi.(çocuksu bir masumiyet var amcada)
Alalım ..dedim.
Kızım dedi beş yetimim var.Beş tane alır mıyız?...Aldık.Üzüldüğüm nokta ne biliyor musunuz?Bakkaldan içeri girdiğimizde.Bakkal onun hırpani halinden rahatsız oldu.Beni bırakıp onun ekmek aldığı bölüme geçerek onu takibe aldı.
Hırsız muamelesi !
Amca beş tane ekmeği onun bakışları altında torbasına koyarken bana baktı gülümsedi.Teşekkür ederim kızım dedi.Devamı için bir şey demeyeceğim orası bana kalsın.Ama bakkal için söyleyeceklerim var.Nemruttu.Amca çıktıktan sonra ekmek parasını alırken suratı derler ya limon satıyordu.Düşündüm amcaya değil de bakkala acıdım.Yazık! Bu dünyanın kalıcı olduğunu zannedenlerden bu bakkal.Malın paranın önemli olduğunu düşünenlerden.Hayatın gerçeğini bilmeyenlerden.Yazık işte !Acıdım ona.
Ve…Gelelim Canım Müveddet Teyzeme.Onu kaybettik ocağın sonlarına doğru.Müveddet teyzeyi bilenler üzüldü.O tür teyzeler giderek azalıyordu aramızdan acımız büyüktü.Ve dendi ki Müveddet teyzeler bir bir gidiyor ve yeri doldurulamıyor..
Nedeni ?
Ben söyleyeyim nedenini

Müveddet teyze versiyonu olan teyzeler,dış görünüşlerini önemsemezlerdi.Yok kilo aldım.Yok belim kalınlaştı.Yok işte genç kalıcam antiageing aman yüzüm kırıştı botox.Aman yanaklarım düştü dolgu! Demezlerdi.Onlar tertemiz pırıl pırıl ama yaşına uygun giyinir.Tombulumsu olur.Yüzündeki kırışıklıkları yaşanmışlık sayar.Küçüğe küçük gibi yaklaşır .
Yani onu kucaklar sever şevkatini esirgemezdi.
Zamanımızın kırk yaş üstü teyzeleri ise,gençlerle aynı oranda kalmayı en önemli mesele haline getirmekten kendilerine etmediklerini bırakmaz oldular.Tabi, bu hallerinin en büyük zararı da kendilerine oldu.Zayıf kalıcam.Genç kalıcam derdiyle … kas kas kas kendini kastıkça huzursuz tipler gelişti çevremizde.Ne kendinle..Ne hayatla barışık olmayan huzursuz teyzeler oluştu.Ve bir devir böyle kapandı.İnsanlar çevrelerinde yüzleri de kendileri de çok gergin teyzeler bulur oldular.Ve bu teyzeler en büyük dertleri kendileri olduğu için çevrelerinden koptular.O eski Müveddet teyzeleri aratır oldular.Müvedddet teyzeler yine istisna da olsa aramızda varlar belki ama zaman onları unuttururken
Daha çok birbirinin estetik kopyası silikon dudaklı, dolgu yanaklı,gergin kaşlı,botox gözlü teyzelerine yer açtı.

Blog adresim ;
http://beyazkedi-silbastanbaslamakgerekbazen.blogspot.com/


ÖYKÜ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>