>

KÖŞE YAZILARI | SELMA SARIGÜZEL

İthib Kumaş Tasarım Yarışması

"Yaratıcılık gençlerin elinde!... İşte bu sloganla yola çıkarak İTHİB bu senede, kumaş tasarım yarışmasında ödüllerini verdi." Selma Sarıgüzel`in yeni yazısı...
 
   
 
 
     

İTHİB KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI

Yaratıcılık gençlerin elinde!...

İşte bu sloganla yola çıkarak İTHİB bu senede, kumaş tasarım yarışmasında ödüllerini verdi.1 Temmuz Çarşamba günü akşamı düzenlenen 5. İTHİB kumaş tasarım yarışmasında, bu sene katılımcı sayısı çok azdı. Her sene ilk 10 olurdu, bu sene sadece 6 kişi seçilmiş.Daha defile başlamadan kokteyl esnasında şöyle bir yapılan işlere göz attım.Veeee direk ilk favorilerimi belirledim. 1. Esma Çelik daha sonra 2. Ahmet Öğünmez ve benim için 3. Serkan Çağlar’ dı.İlk ikide hiç yanılmadım fakat 3. Burcu Özpeker ile Ayhan Yetkin oldu. İlk defa bir çift katılıyor bildiğim kadarı ile.Katılan arkadaşların hepsinin geçmişte mutlaka diğer yarışmalardan ödülleri var buda ayrıca dikkatimi çekti.


Yukarıda görmüş olduğunuz 1. olan arkadaşın çalışmaları;2. çalışmaları;3. ‘nün çalışmaları;Defilenin yine en önemli sponsoru Ümit Ünal ve atölyesinde dikimlere yardımcı olmuş.Yalnız defilenin başında küçük bir talihsizlik yaşandı ve 2. yarışmacının tasarımları sergilenirken elektrikler kesildi.Mekânın yeni olması ve uzak olması defilenin biraz geç başlamasına sebep oldu. Mekân güzel, kokteyl güzel, defile güzel sonrasında yemekte şahaneydi.Umarım bir dahaki yarışmada daha çok seçilen olur ve bizde daha fazla defile ziyafeti yapmış oluruz. Ayrıca, seçilen arkadaşlara da başarılarının daim olmasını diliyorum. : )

Modalı günler…

Moda Tasarımcısı

Selma Sarıgüzel
selmasariguzel@cosmoturk.com
www.selmasariguzel.blogcu.comSELMA SARIGÜZEL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>