>

KÖŞE YAZILARI | SEVİNÇ ÇAKMAZ

Perde aralandı…

"Bir kadın çıkıp diyorki; yaşadığım ilişkinin yarısı kadar zaman geçince ayrılık acım geçecek ???" Sevinç Çakmaz`ın yeni yazısı...
 
   
 
 
     

Perde aralandı…

Bir kadın çıkıp diyorki; yaşadığım ilişkinin yarısı kadar zaman geçince ayrılık acım geçecek ???

Belli yaralı , belli sindirilmiş , belli yenilmiş !!!

Kafam karışıyor, önce anlamaya çalışıyorum , ama anlayamıyorum., matematiğin en olamaması gereken yerde karşıma çıkmasını kabul etmiyorum.Aşkı,yaşananları,inişleri,çıkışları tatlısı ile acısı ile çarpmak bölmek karekökünü almak benim öğrendiğim cebir formüllerinde yok ki , hiç olmadı ki …

Zamanlama ile aşk yaşandığı olurmuy du ? Üç vakte kadar aşık olucam, aşkım 10 vakit sürecek , aşk acım da anca 5 vakitte gececek.Çikletten çıkan eğlenceli fal dizelerini andırıyor.Bu işin komik tarafını alıp belki de kadının yaşadığı acıyı hafife aldığımdan da utanarak bu formülle çıkıyorum işin içinden.

Elinden kıymetlini almışlar sana sormadan….

Yanına kar aşkının meyvelerini bırakmışlar … En güzeli ya aslında ….

İşin gücün de varya pek çok kadının olmadığı , Şans ! Ayağın yere basıyor çok güçlüsünden görebiliyorum.

Peki derdin ne ki, be güzel saçlı kadın kendine daha yıllarca acı çektirmek için tam 13 yılı daha paha biçiyorsun.Seni bırakıp gidene o güzel ömründen hala yıllar vermeye çalışıyorsun ? Aşk acısı matemetiği yaparkan hiç aklına gelmedimi ömrünün matematiğini yapmak ? Hiç mi dostların da olmadı seni uyaracak ? Sana 13 yıl daha hayata kazık kakacağının garantisini kim verdi ki ?

Yarın güzel bir gün olacak desem , yataktan kalkıp pencereyi açtığında gökyüzünün en derinlerinde aşk acını gömmüşsün de yarın sabah haberin olacak desem bana inanırmısın ? Değil 13 yıl 13 saniye bile daha vermeye gerek kalmamış desem beni anlar böyle olduğunu görebilirmisin ? Bak ben görebiliyorsam sen de göreseksin inan. Güzel gözlerinle yüreğine inen perde yarın sabah kalkacak.

Pencerendeki çiçekli perde aralandı şimdi !

Hadi sende son perdeyi kaldır eski sahneden …

Sahnede yeni bir oyun başladı … Başrolde sen ….


13/09/2007

Sevinç Çakmaz
sevinc@cosmoturk.com 


SEVİNÇ ÇAKMAZ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>