>

KÖŞE YAZILARI | SİBEL ŞENGÜL

En Son Ne Zaman Hoşlanmadığınız Birinin Peşinden Koştunuz?

Biri ile tanıştınız, ilk gördüğünüz andan itibaren gözünüzün içine bakıyor. (Sibel Şengül)
 
   
 
 
     

En son ne zaman hoşlanmadığınız birinin peşinden koştunuz? Bu cümle ilk bakışta kulağa saçma gibi gelse de aslında kadınların sıklıkla yaşadığı bir sendromdur: bunu-bana-nasıl-yapar-aklım-almıyor! sendromu.Biri ile tanıştınız, ilk gördüğünüz andan itibaren gözünüzün içine bakıyor. Her söylediğinizi onaylamalar, her fırsatta size olan beğenisini dile getirmeler… Abartılı iltifatlar, jestler, sözler, hediyeler, planlar, akşam yemekleri vs. İlk başlarda çok önemsemiyordunuz ama zamanla siz de onun bu hallerine alıştınız ve şımartılmak hoşunuza gitmeye başladı. Eh, kimin hoşuna gitmez ki?!

Gelin görün ki bir anda başlayan böylesi abartılı ve samimiyetsiz ilişkiler kısa bir süre sonra erkeğin heyecanını yitirmesi ile birlikte bitmeye mahkumdur. Kelebeğin ömrü gibidir, erkeğin egosunu tatmin etmesi ile beraber 2 haftaya kalmaz sonlanır. Ve arkasında ne yapacağını, kime kızacağını bilmeyen, öfkeli, kendine olan güvenini yitirmiş, şaşkın bir kadın bırakır!Oysaki bilindik bir Nasreddin Hoca fıkrası, bu durumu çok güzel özetler: Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da, öldüğüne neden inanmıyorsun? Ve cevap da aynı şekilde nettir: insan sadece inanmak istediğine inanır.

Kaçan kovalanır! Peki ama neden, hiç düşündünüz mü? Temel içgüdülerinizi bir kenara bırakın ve mantığınızın sesini dinleyin. Siz o adamdan değil onun size olan yalakalığından hoşlanıyordunuz. Madem ki bu tavrından vazgeçti, o zaman güle güle yolu açık olsun. Ve itiraf edin, siz de zaten aşkınızdan ölmüyordunuz. Terk edilmenin verdiği bocalama ile kendi kendinize büyük bir aşk hikayesi yazıp, onu ne pahasına olursa olsun geri kazanacağım gibi bir saçmalığa girişmeyin. Çünkü aslında ortada kazanılan da kaybedilen de birşey yok. Egonuzun esiri olup kendinizi yok yere hırpalamayın.Kimseye birşey ispatlamak zorunda değilsiniz, özellikle de daha düne kadar varlığından haberdar olmadığınız bu şıpsevdi kişinin sizin hakkınızda artık ne düşündüğü kimin umrunda! Bizim umrumuzda olmadığı kesin, sizin de olmasın!

www.mymacchiato.com
http://ajanda.mymacchiato.com/

daha fazla etkinlik için ajandaya göz atın


SİBEL ŞENGÜL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>