>

KÖŞE YAZILARI | SİBEL ŞENGÜL

İyi İnsan Olmak

Hayata dair isteklerimizi sıralayalım, hedeflerimizi belirleyelim. (Sibel Şengül)
 
   
 
 
     

Hayata dair isteklerimizi sıralayalım, hedeflerimizi belirleyelim. Peki bu hedeflere ulaşmak için seçtiğimiz yollara ne demeli?

- Herkesi dolandır, aldat, sonucunda en zengin adamı kap. Adamla evlen ama düğününde seni içtenlikle tebrik eden tek bir dostun kalmasın.

- Patronunla flört et, terfi al. Ünvanın 2 gömlek üste çıksın ama kimse sana saygı duymasın.

- Çocuğunun en ufak isteğini yerine getir ama sokak çocuklarına, evsizlere, hayvanlara tahammülün olmasın.

Yalnız kalmak istemiyorsanız insanlara sizinle beraber olmaları için bir sebep verin. Bu işlerin kadını erkeği yok, hepimiz insanız, herkes kendini iyi hissetmek ister. İnsanlar direkt olarak sizden değil, sizin yanınızda kendi büründükleri halden, hissiyattan hoşlanır.Bilgisine ve fiziğine fazlası ile güvenen, insanlara tepeden bakan, karşısındaki kişiye hiçbir şey vermediği halde sahip olduğu niteliklerden ötürü alacaklı bir tavır içerisinde sürekli alkış ve övgü bekleyen biri olmayın. Ben çok güzelim, zenginim, kültürlüyüm, harikayım; o halde herkes sizin köleniz mi olmalı? Bütün bu niteliklerin neticesinde etrafınıza bir katkınız var mı? Beraber olduğunuz kişilere birşey katıyor musunuz? Etrafınızdakiler kendini iyi hissediyor mu? Hoş sohbet misiniz? Başkalarını kırmadan da espri yapabiliyor musunuz? Yoksa siz farkında değilsiniz ama etrafınızdakiler bir takım zorunluluklardan ötürü medeni ilişkiler çerçevesinde sizinle iyi geçinmeye mi bakıyor?

Görünenin ötesinde bir dünya var. Sürekli A’dan B’ye ulaşmak için görünür menfaatin peşinde koşarsanız birçok şeyi ıskalarsınız. İnsanlara ve doğaya karşı saygılı olun, sevgi dolu olun. Düz mantık kimden ne elde edebilirim’in hesabını yapmadan önce biraz da verici olun. Sabretmek, katlanmak yerine hoşgörülü olmayı deneyin. Davranışlarınız sadece spot ışıklarının altında karşı cinsi etkilemek için yapılan yapmacık bir şovdan ibaret olmasın. Hemcinslerinize ve cinsel anlamda çekici bulmadığınız diğer erkeklere karşı da nezaketli ve düşünceli tavrınızı koruyun.

Işığınızın yükseldiğini ve insanların kaçınılmaz bir biçimde yörüngenize girdiğini göreceksiniz.

Ciddi İlişki ve Evlilik

Sosyal Hayat Rehberiniz
Neden Hala Bekarsınız?


SİBEL ŞENGÜL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>