>

KÖŞE YAZILARI | SİMGE KURBAN

Kırmızı Halı Şöleni

"Heidi Klum’ın John Galliano imzalı kırmızı tafta elbisesini, omuzlarını ve sırtını saran yaka detayını ve kabarık topuzunu ilk gördüğümde ünlü modeli yeni açmış, gonca güllere benzettim." Simge Kurban`ın yazısı...
 
   
 
 
     

Kırmızı Halı Şöleni

Malumunuz Oskar ödülleri sahiplerini buldu. Hollywood’daki senarist grevi nedeniyle olacak mı olmayacak mı diye günlerce tartışılan bu tören sonu açısından Altın Küre’ye benzemedi ve şanına yakışır bir kırmızı halı seremonisiyle meraklılarının heyecanını giderdi.
 


Kırmızı halı üzerindeki kıyafet geçişleri görülmeye değerdi. Her ne kadar geçmiş yıllara nazaran sönük geçse de birkaç tasarım diğerlerinin arasından rahatlıkla sıyrılıyordu. Benim dikkatimi çeken modeller Heidi Klum ve Anne Hathaway’in üzerindekiler oldu. Her ikisi de geceye damgasını vuran kırmızı renkteydi.
 


Heidi Klum’ın John Galliano imzalı kırmızı tafta elbisesini, omuzlarını ve sırtını saran yaka detayını ve kabarık topuzunu ilk gördüğümde ünlü modeli yeni açmış, gonca güllere benzettim. Gecenin en göz alıcı kıyafeti Alman modelin üzerindekiydi bence. Bir tek pembe mücevherleri ve aynı renkteki portföy çantası sırıtıyordu.
 


Anne Hathaway ise nymphaları (Antik Yunan mitlerinde su perisi diye geçer) andırıyordu upuzun, yerleri süpüren, dökümlü ve plili, tek omuzlu elbisesi içinde. Omuzdan bir şerit halinde bele kadar inen gül detaylar tek kelimeyle muhteşemdi. Geçen yılki Oskar ödül törenlerinde haksız yere yerden yere vurulan göğüs kısmı siyah fiyonklu Valentino elbisesini unutturmak istermiş gibiydi. Fazla risk almadı ve kim giyse yakışacak türde bir kırmızı Marchesa elbise seçti. İyi ki de seçti. Keza at kuruğu yaptığı saçlarıyla çok uyumlu görünüyordu.
 


Kırmızı, tek omuzlu, straplez elbiselerin öne çıktığı gecede çiçek, tüy, denizkızı motifleri de göze çarpıyordu. En iddialı kostüm Jean Paul Gaultier’in 2008 ilkbahar-yaz haute couture için tasarladığı, üzerindeki pullarla ve kuyruğuyla denizkızını andıran kırık beyaz elbisesi içerisinde Marillon Cotillard’ın giydiğiydi. Şahsen benim zevkime hitap etmeyen bir elbise; ama ilgi çekici ve sıradışı.
 


Törene karnı burnunda katılan ünlüler de yok değildi. Cate Blanchett, Nicole Kidman ve Jessica Alba hamileliklerine rağmen tarzlarından ödün vermediler. İçlerinde en şıkı mor straplez Marchesa elbisesi, örgü şeklindeki topuz saçları ve mükemmel makyajıyla Jessica Alba’ydı.
 


Beni düşkırıklığına uğratan isimler Cameron Diaz ve Renee Zellweger oldu. Stil ikonum olarak adlandırdığım Diaz toz pembe, origamik, buruş buruş Dior elbisesi içerisinde gayet özensiz ve bakımsız görünüyordu. Renee Zellweger’ın kısa saçları tam bir faciaydı. Yine straplez, yine bacak yırtmacı ve yine Carolina Herrera imzalı elbise demekten kendimi alamadım.

Simge Kurban
simge@fashinn.net

 


SİMGE KURBAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>