>

KÖŞE YAZILARI | SİMGE KURBAN

Sonbaharın Asil Rengi: Lacivert

"Sonbahar, hüznü, melankolinin kekremsi tadını, içe kapanıklığı, yalnızlığı..." Simge Kurban’ın yeni yazısı…
 
   
 
 
     

SONBAHARIN ASİL RENGİ: LACİVERT

Sonbahar, hüznü, melankolinin kekremsi tadını, içe kapanıklığı, yalnızlığı; ama kendine yeterliliği temsil eder benim için. Yağan yağmurun altında özgürce ıslanabilmeyi bir de.

Bu hüzünbaz mevsime en yakışan renk ise; laciverttir. Siyah ve mavinin biraraya gelerek ortaya çıkardığı bu aşk çocuğu, renkler içinde an asil olanlardan biridir. Bu tonları çivit, elektrik, gece, saks, kobalt diye sınıflandırmak da gereksizdir aslında. “Lacivert” gibi bir kelimeden daha fazla ne yakışabilir ki onu anlatmak için.Annesi mavi, babası siyah olan bu renk, babasına her saygı duruşunda daha da güzel bir hale geliyor. Onu tamamlayan renk çünkü siyah. Bunun farkında olan ünlülerin başında gelen Freida Pinto, Camilla Belle ve Jessica Stroup’u alkışlamak lazım kanımca.Lacivert, bazen gece gibi parlatabilir de bu rengi giyen kişiyi. Parıltılarla, payetlerle süslendiğinde ağırbaşlılığı yerini çekicilik ve şuhluğa da bırakabilir.Arada bir siyah dışında farklı renkler de katılabilir arasına. Mesela beyaz. Siyah, beyaz ve lacivert birbirini tamamlayan en iyi üçlülerden biri hatta. Jordana Brewster, Kristen Bell, Diane Kruger gibi isimler bu işte bir hikmet olduğunun farkındalar.

Bu sezon laciverde hak ettiği değeri veren tasarımcılardan da bahsetmek istiyorum. Bunların başında Versace, Erdem ve Badgley Mischka geliyor. Donatella Versace’nin mavi tonlarına olan düşkünlüğünü zaten biliyoruz. Erdem ise melankolik İngiliz havasını soluduğundan bu renge oldukça düşkün. Badgley Mischka da gece elbiselerinde bu rengin saten dokuyla birebir uyuştuğunun farkında.Son günlerini yaşadığımız bu sonbahar aylarında, herkese “lacivert düşler” diliyorum. Her zaman asil, çekici ve şık görünmeniz dileğiyle…

Simge Kurban
simgefashinn@gmail.com


SİMGE KURBAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>