>

KÖŞE YAZILARI | TÜRKMEN İŞCAN

Doğu Afrikalı Çocuklara Yardım Eli!

Küresel ısınmanın en büyük bedelini yine 3. Dünya ülkeleri ödüyor. (Türkmen İşcan)
 
   
 
 
     

Küresel ısınmanın en büyük bedelini yine 3. Dünya ülkeleri ödüyor. Kuraklığın dolayısıyla susuzluğun, açlığın ve bunlara bağlı olarak hastalığın kol gezdiği Doğu Afrika’da 65 bin çocuk ölüm tehlikesi ile karşı karşıya…Dünyanın öbür ucunda olsalar da bu çocuklara ve zor durumda olan Afikalılar’a yardım edebilirsiniz. Nasıl mı? Aşağıda gördüğünüz yardım kuruluşlarına ait linkleri tıklayıp, maddi gücünüz ölçüsünde yardımda bulunabilirsiniz.

Tabii ki bu bir emir değil sadece bir yardım çağrısı… İcabet edip etmemek sadece sizlere kalmış…

Oxfam: https://donate.oxfam.org.uk/eastafrica

World Food Programme: https://www.wfp.org/donate/hoa_banners

Save the Children: http://www.savethechildren.org.uk/en/donate.htm

Bu yazıyı yazmamın en büyük nedenlerinden biri çocukların ölmelerine ve en önemlisi göz göre göre ölmelerine dayanamam. Ne zaman Afrikalı çocuklarla ilgili bir haber okusam aklıma; çocukken annemin bize yemek yedirmek için televizyondaki Afrikalı çocukları göstermesi geliyor.

Çocukları gösterip “onlar yemek bulamadıkları için ölüyor, sizlerse bulduğunuzu beğenmiyorsunuz” derdi. Bizde ekrandaki aç gözlere bakıp boğazımızda kocaman bir yumruyla tabağımızdakileri bitirmeye çalışırdık.

Eğer sizler de o yumruyu paylaşıyorsanız lütfen yardım elinizi esirgemeyin. Bana kalırsa dünyaya sunabileceğiniz en büyük dua, ibadet veya yaratılana duyulan şükran duygusunu gösterme şekli; ihtiyacı olana yardım etmektir.


TÜRKMEN İŞCAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>