>

KÜLTÜR-SANAT

1. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Başladı

Cosmoturk Medya Grubu`nun sponsor olduğu 1. Uluslararası Van Gölü Film Festivali, Van Kültür Merkezi’ndeki açılış töreniyle başladı.
 
   
 
 
     

Bu yıl 16-22 Aralık tarihleri arasında ilki düzenlenen 1.Uluslararası Van Gölü film festivali Ertuğrul Günay Kültür Sarayında mütevazi bir törenle başladı..

Barış ve Sinema Derneği ile Bajar Kültür Sanat Danışmanlığı ortak organizasyonu’nun bu yıl ilk defa gerçekleştirdiği festival konsepti sadece Van ilini gözeterek, ’’VAN İÇİN…’’ konsept temasını oluşturuyor.

Sunuculuğunu Gülşen Önder’in üstlendiği gecede Genel Koordinatör Bager Oğuz Oktay açılış konuşması yaptı. Van Araştırma Ticaret Sanayi Odası Eski Başkanı ve Van TV sahibi Zahir Kandaşoğlu, Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi yönetmen Korkut Akın ve Ressam Ali Akdemir gecenin diğer konuşmalarını yaptılar.

Açılış töreni sonrasında geçen yıl kaybettiğimiz Seyfi Teoman anısına Bizim Büyük Çaresizliğimiz adlı film gösterildi.Kısıtlı imkanlarla yapılan festivalin Jüri başkanlığını usta yönetmen Yeşim Ustaoğlu yapıyor. Türkiye ve Dünya sineması örneklerinden oluşan yaklaşık 14 film Van’lı sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

İnci Kefali Sinema Ödülleri’nde; “En İyi Yönetmen”, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Kadın Oyuncu”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Görüntü Yönetmeni”, En İyi Film Müziği”, “En İyi Sanat Yönetmeni” dallarında ödüller verilecek. Ayrıca mansiyon özel ödülü de yer alacak.

Festival süresince seminerler ve açık atölyelerle halkın katılımı sağlanacak.

www.vangolufilmfest.org

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>