>

KÜLTÜR-SANAT

2014 Kişisel Gelişim Mutluluk Ajandası

Bir psikolog tarafından hazırlanan Kişisel Gelişim Mutluluk Ajandası...
 
   
 
 
     

İçerdiği egzersizler ve motive edici sözlerle kişilerin gün içinde kendini daha iyi hissetmelerine yardımcı oluyor ve bu becerilerini geliştirmede yol gösteriyor.

Ajandayı kullananlar, her gün oluşturdukları kayıtlarla, haftalık, aylık, yıllık veya istedikleri bir zaman aralığında duygu durumlarını olumlu ve olumsuz ölçekte takip edebiliyor, bu sayede hayatlarının nasıl ilerlediğine dair kendi farkındalıklarını yaratabiliyorlar.

Gün içindeki enerjinin yükselmesine yardımcı olan bilimsel temelli egzersizler ajanda sayfalarında gün gün sıralanmış. Ajanda kullanıcıları, her gün kısa bir süre de olsa iyi hissedebilmeyi sağlayan, mutluluk hormonunun salgılanmasına yardımcı olan gülümseme, hareket, güzel bir söz, müzik, telefon görüşmesi gibi birçok egzersizden dilediklerini seçebiliyorlar.

Ajanda dilenirse günlük olarak da kullanılabiliyor.

Günlükle, olumlu kayıtlardan çok olumsuz kayıtları hatırlamaya daha müsait insan beynine geçmişle ilgili olumlu anıları hatırlamayı öğretmek amaçlanıyor. Bu nedenle , günlük kayıtların olumlu anılardan oluşması öncelikli tutulmuş .

Ajanda, her sayfasında “Daha İyi Bir Hayat ” için hatırlanması gereken motive edici bir söz barındırıyor. Bu sözler gün içinde hayat adına unutulan birçok önemli noktayı kullanıcıya hatırlatıyor.

Mutluluk Ajandası Projesi; her yıl sonunda insanların geçmiş yılı değerlendirebilmeleri ve yeni yıl için iyi dilekler oluşturabilmeleri göz önüne alınarak ortaya çıkarılmış.

Biten yılı iyi veya kötü bir yıl olarak değil, yaşanılan her anıyla hatırlamaları , yeni yıl için oluşturdukları iyi dileklerin hayatın akışına değil kendi çabalarına bağlı olduğunun öğretilmesi amaçlanmış.

Apple storeda aplikasyon versiyonuyla da yer alan Kişisel Gelişim Mutluluk Ajandası raflarda yerini aldı .

Türkiye ‘ de ve dünyada ilk olan bu ajandayı yeni yılda farklı ve yararlı bir hediye olarak sevdiklerinize sunulabilirsiniz.

Sıradan bir günde küçük değişimlerimizle , çabalarımızda neler yapabiliriz ?

İnanır ve harekete geçersek bir çok şey…

Mutluluk Ajandası ; çalışan motivasyonunu gün içerisinde arttırmak amacı ile şirketler tarafından da kullanılmaktadır.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>