>

KÜLTÜR-SANAT

23 Nisan Klasik Otomobil Rallisi

Birbirinden değerli klasik otomobiller “23 Nisan Çiftçiler Klasik Otomobil Rallisi” nde buluşuyor.
 
   
 
 
     

24 Nisan Cumartesi günü İstanbul içinde gerçekleşecek rallide, 30’un üzerinde klasik otomobil yarışacak. Yarışa, aralarında Hakan Çiftçi, Aydın Harezi, Hasan İnsel, Cengiz Artam, Cem Özer’ inde bulunduğu ünlü isimler katılıyor.

İstanbullular rallide, Hulusi Kentmen, İvana Trump ve daha pek çok ismin kullandığı klasik otomobilleri görebilecekler.20.yılını kutlayan ve bu anlamda Türkiye’nin ilk ve tek kulübü olan “Klasik Otomobil Kulübü”nün, düzenlediği 23 Nisan Klasik Otomobil Rallisi, bu yıl Çiftçiler Holding ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Çiftçiler Holding Zincirlikuyu binası önünden 24 Nisan’da start alacak olan ralli, İstanbul-Silivri-İstanbul güzergahında yapılacak.

Ralliye, aralarında Çiftçiler Holding yönetiminden Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çiftçi, Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Paksoy Çiftçi, Cem Paksoy, Kulüp Başkanı Aydın Harezi, Sinan Dündar, Dr. Hasan İnsel, Elif Geveli, Ayhan Geveli, Cengiz Artam’ ın da aralarında bulunduğu 30’un üzerinde klasik otomobil tutkunu katılıyor.

Rahmi Koç, Mustafa Koç, Alinur Velidedeoğlu, Burhan Öcal gibi tanınmış 300 önemli kişinin üyesi olduğu Klasik Otomobil Kulübü’nün Başkanı Aydın Harezi, ralliye Hulusi Kentmen’ e ait olan nostaljik bir otomobille katılıyor.

Cem Özer, Nurgül Yeşilçay, Elif Aktuğ, Rahşan Gülşan, Elif Dağdeviren, Nermin Bezmen, Umut Kurt gibi basın ve sanat dünyasından birçok ünlü ismin yer alacağı ralliye, son anda klasik otomobil merakıyla bilinen sürpriz isimlerin de ilgi göstermesi bekleniyor.

24 Nisan günü saat 10.00’da Çiftçiler Holding Zincirlikuyu binasından start alacak olan ralli, Kemerburgaz, Silivri etabı sonrası, o gün yine aynı noktada son bulacak. Etkinlik, tüm ekiplerin ralliyi tamamlamasının ardından, pit-stop da ödül töreni ve parti ile devam edecek.

Hız yarışı olmayan bu rallide amacın parkuru en doğru şekilde tamamlamak olduğu vurgulanıyor.Çiftçiler Holding’in sponsor olduğu bu rallide, şampiyon olan ekip sadece bu rallinin birincisi olmakla kalmayacak aynı zamanda toplam üç ralliden oluşan “Klasik Otomobil Şampiyonası” nda da, birincilik için önemli bir yol kat etmiş sayılacak.

Ralli’de değeri 10 bin USD’den, 2 Milyon USD’ye uzanan klasik otomobilleri görmek mümkün olacak.

Ralli’ye, yurt içi ve yurt dışı klasik otomobil yarışlarında tecrübe edinen ve birçok başarılara imza atan klasik tutkunu ekiplerin yanı sıra, kulübün genç ve dinamik üyeleri de katılacak.

KLASİK OTOMOBİL KULÜBÜ HAKKINDA:

Klasik Otomobil Kulübü, 1990 yılında bir avuç klasik otomobil meraklısının bir araya gelerek kurduğu ve bugün üye sayısının 300’ü aştığı bir kulüptür. Kulübün amacı: Otomobillere, bilhassa döneminde belirli özelliklere sahip olan ve artık caddelerde sıkça görülmeyen ve FIVA standartlarına uygun klasik otomobillere ilgi duyan, bunları korumak veya tekrar çalışır hale getirebilmek için uğraşı gösterip, yeni nesillere bu değeri aktarmak ve bu nedenle fikir alışverişinde bulunmak isteyen meraklıların bir araya gelmelerini sağlamaktır.

BİLGİ İÇİN:

Klasik Otomobil Kulübü
0212 299 00 53
www.klasikotomobil.org

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>