>

KÜLTÜR-SANAT

27.Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Yarışma Başvuruları Başladı

27.Ankara Uluslararası Film Festivali`nde kısa ve belgeselciler için yeni adım...
 
   
 
 
     

28 Nisan – 8 Mayıs 2016 tarihleri arasında 27. kez gerçekleşecek Ankara Uluslararası Film Festivali'nin geleneksel yarışmaları, bu sene de sinemaseverlerin heyecanlı bekleyişinin sebebi olacak.

Ankara Uluslararası Film Festivali kadar uzun soluklu olan Ulusal Uzun, Kısa ve Belgesel Film Yarışmaları, şimdiye dek Türkiye sinemasının gelişimine olumlu katkılar sunan üretimleri teşvik etti. Festival, bu geleneğin bir parçası olacak yeni filmlerle perdelerini 27. kez açacak.

Pek çok önemli sinemacının yolunu Ankaralı seyircilerle ilk defa kesiştiren, sinemanın bir sanat ve tanıklık olarak önemini hatırlatan Ulusal Kısa ve Belgesel Film Yarışmaları kapsamında En İyi Kısa Film 5.000 TL, En İyi Belgesel Film ise 10.000 TL para ödülü almaya hak kazanacak.

Türkiye sinemasının son dönem ön plana çıkan örnekleriyle birlikte yeni sinemasal arayışların da seyircilerin dikkatine sunulduğu Ulusal Uzun Film Yarışması kapsamında, bu sene de birçok ödül sahibini bulacak.

Başvurular için son tarih 24 Şubat

Başvuru süreci başlamış olan yarışmalarda filmlerini görmek isteyen sinemaseverler, 24 Şubat Çarşamba gününe kadar www.filmfestankara.org.tr adresinden tüm detayları öğrenebilir, başvurularını Festival websitesi üzerinden gerçekleştirebilirler.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>