>

KÜLTÜR-SANAT

“Belle De Jour/Gündüz Güzeli” Catherine Deneuve Antalya’da!!

Fransızların efsanevi oyuncusu Catherine Deneuve 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali’nin konuğu olarak Antalya’ya geliyor.
 
   
 
 
     
42. yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali aynı zamanlı düzenlenen 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali ile dünyada da adından söz ettirecek. Dünyaca ünlü pek çok yıldızın katılacağı festivale Fransızların ünlü oyuncusu Catherine Deneuve’de geliyor. Güzel yıldıza “Dünya Sinemasına yaptığı Değerli Katkılardan Dolayı Onur Ödülü” verilecek.

Fransız sinemasının saygın yüzlerinden Catherine Deneuve, 1943 yılında Paris’te doğdu. Kameralarla henüz on üç yaşında tanışan oyuncu, Luis Bunuel ve Roman Polansky’nin filmlerinde canlandırdığı karakterlerle sinema seyircisinin hafızasına kazındı. Özellikle Bunuel’in “Bell de Jour / Gündüz Güzeli” filmiyle adı anılmaya başladı.
Ünlü Fransız yönetmen François Truffaut ile de beraber çalışan Deneuve, yönetmenliğini Tony Scott’ın üstlendiği “Hunger”da Susan Sarandon ve David Bowie eşliğinde canlandırdığı biseksüel vampir rolüyle, sinema tarihinin unutulmazları arasında yer aldı.
Lars Von Trier’in ses getiren filmi “Karanlıkta Dans”ta Björk ile birlikte rol alan Deneuve, Fransa’nın en deneysel film yaratıcılarından biri olarak bilinen yönetmen Andre Techine’nin son filmlerinden “Changing Times” ve Köprüüstü Aşıkları’nın yönetmeni Leos Carax’ın “Pola X” filmi “Değişen Zamanlar” filmleri ile 1. Avrasya Uluslararası Film Festivali seyircisiyle buluşacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>