>

KÜLTÜR-SANAT

Üçü çeyrek geçiyor...

"Sevmekten vazgeçip sevilmeye odaklanmış bir kadın." Rezzan Kepsutlu'dan okunması gereken bir roman....

 
   
 
 
     
Serap ve Sedat.

Sevmekten vazgeçip sevilmeye odaklanmış bir kadın. Gücünü karşı durulmaz çekimiyle pekiştiren, teslim olmadan teslim alan, teslim olanı tüketen bir kadın. Derin bir kuyu.


Kuyunun kıyısına geldiği an çekimine kapılan “ince ruhlu” bir erkek. Babasının oğlu olamamış, annesinin ellerinden hayatındaki kadının ellerine yuvarlanan bir erkek.

Sedat/Serap. Tek bedene sığamayan bir ruh.

Üçü Çeyrek Geçiyor, güçsüzlüğün, gücün, tutku ve aşılan sınırların romanı.

Sarsıcı, sürükleyici. Gizemli.

Galata yayınları 1/2005
206 sayfa
Türü: Roman Öykü
Fiyatı: 5,00 YTL (5.000.000 TL)

----------------------------------------------------------------------

'Üçü Çeyrek Geçiyor'

Ekonomi kitapları okumak güzel fakat bazen bambaşka bir dünyaya gitmek istiyor ve hayatın tek düzeliğinden kurtulmak istiyorsunuz. Böyle bir zamanınız olursa Galata Yayınları'ndan çıkan 'Üçü Çeyrek Geçiyor'u okumanızı öneririm. Son zamanlarda okuduğum en çarpıcı romanlardan biri.

Yeni yazarlar çok nadir yetişiyor. Belki de fırsat verilmiyor. Aslında bu konuda vurgulamak istediğim en önemli nokta, bir yazarın ilk kitabının yayınlaması riskidir. Yayınevleri üzerine ciddi eğilirlerse yeni birçok değeri keşfedebilirler ve Rezzan Kepsutlu da bence bunlardan biri. Galata Yayınları'nı bir yazarın ilk romanını yayınladığı için kutlarım. Bence bu adım diğer yayınevlerine örnek olmalı ve yeni yazarların yolu açılmalıdır. Romanı okuduğunuzda bunun bir risk olmadığını ve Rezzan Kepsutlu'nun, romanın hakkını verdiğini görüyorsunuz.
Bir edebiyatçı değilim ve sıradan bir okuyucuyum. Edebi değerlendirme yapamam ama beni ilgilendiren tarafı sürükleyicilik ve mesajlardı. Bunu da fazlasıyla buldum. Bir kadının ölümüyle başlıyor roman. Ama ne kadın!

Yaşar Erdinç
Akşam

------------------------------------------------------------------------------

COSMOTURK'Ü 5 ARKADAŞINA TAVSİYE EDEN 10 ŞANSLI COSMOTURK OKURU REZZAN KEPSUTLU'NUN "ÜÇÜ ÇEYREK GEÇİYOR" KİTABINI KAZANIYOR.

KAZANMAK İÇİN TIKLAYIN!...------------------------------------------------------------------------------

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>