>

KÜLTÜR-SANAT

28.Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Proje Geliştirme Ödülleri Açıklandı

İlk kez düzenlenen Ulusal Uzun Proje Geliştirme Desteği Yarışması’nda 30’ar bin liralık ödüle değer görülen projeler açıklandı.
 
   
 
 
     

115 proje arasından ön elemeyi geçen 11 proje, Marsel Kalvo, Nadir Öperli ve Deniz Akçay Katıksız’dan oluşan seçiciler kurulu tarafından değerlendirildi.

Ulusal Uzun Proje Geliştirme Desteği sahipleri, Büyülü Fener Cam Kafe’de gerçekleştirilen kokteyl ile açıklandı. Kokteylde konuşan Kitle İletişimi Araştırma Vakfı Başkanı İrfan Demikol, Ankara Uluslararası Film Festivali’nin kuruluşundan itibaren genç sinemacılara destek olmayı sürdürdüklerini ifade etti. Demirkol, destekleri ilerleyen yıllarda daha da arttırmayı planladıklarını söyledi.

Bu yıl Proje Geliştirme Desteği Ödülü’nü kazanan projelerden ilkini jüri üyesi Nadir Öperli Ferit Karol’un “Kumbara” projesi olarak açıkladı. Jüri üyesi Deniz Akçay Katıksız ise kazanan diğer projeyi Tufan Taştan’ın “Sen, Ben, Lenin” olarak duyurdu.

28. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Uzun Metraj Proje Geliştirme Desteği Ödülleri

Jüri Gerekçeleri:


“Sınanmamış erdem, erdem değildir,” fikrini merkeze alarak, kimseye zararı olmayan, dürüst bir karakterin, karşılaştığı zorluklar sonucunda yaşadığı beklenmedik dönüşümü açık yüreklilikle ele alan, yönetmenliğini Ferit Karol’un, yapımcılığını Gönül Arslan’ın üstlendiği KUMBARA projesine verilmesine karar verilmiştir.

Yaşanmış bir hikâyeden yola çıkan, bir heykelin yolculuğu üzerinden, küçük bir sahil kasabasında insan ilişkilerinde yaşanan değişimi, kara mizah türünde, sürükleyici bir şekilde ele alan, yönetmenliğini Tufan Taştan’ın üstlendiği SEN, BEN, LENIN’e verilmesine karar verilmiştir.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>