>

KÜLTÜR-SANAT

3. Filmmor Kadın Filmleri Festivali

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Filmmor Kadın Filmleri Festivali, Mira Niar'in yönettiği "Hint Kabaresi" adlı filmin gösterimiyle başladı.
 
   
 
 
     
Bu filmler kadınlar için

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Filmmor Kadın Filmleri Festivali, Mira Niar'in yönettiği "Hint Kabaresi" adlı filmin gösterimiyle başladı. Beyoğlu Sineması'ndaki açılışta konuşan "Benim Sinemalarım" filminin yönetmeni Firuzan, kadın yönetmenlerin filmlerinin Asyalı toplumları merak eden Batılılar için ayrı bir önem taşıdığını söyledi.


Firuzan, kadınların sinemaya katkılarının çok önemli olduğunu belirterek, “Festivale her konuda destek verilmeli ve kadınlar arası dayanışma da desteklenmelidir” dedi.

Konuşmanın ardından yönetmen Bilket İlhan, “Benim Sinemalarım” adlı yapımın kadın yönetmenleri Firuzan ve Gülsün Karamustafaoğlu'na birer plaket sundu.

Festivalde, “Kadınların Sineması”, “Türkiye'de Kadınların Sinema Belleği” ve “Hindistan'da Kadınların Sineması” bölümlerinde gösterilecek 11 yabancı, 7 yerli 18 filmin yanı sıra söyleşiler, atölyeler, özel program ve etkinlikler yer alacak.

Gösterimler, Fransız Kültür Merkezi, Goethe Enstitüsü ve Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde ücretsiz yapılacak.

Festival, 18 Mart Cuma günü sona erecek ve Diyarbakır ile Batman'da tekrarlanacak.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>