>

KÜLTÜR-SANAT

360 Dereceden Aşk Festivali’nin On İkincisi 42 Maslak’ta Başlıyor!

42 Maslak Shopping Mall, 360 Dereceden Aşk Festivali’ne ana mekan sponsoru olarak ev sahipliği yapıyor.
 
   
 
 
     

Festival, bu yıl on ikinci yaşını “Walk in My Shoes” teması ile şubat ayı boyunca İstanbul’un dört bir yanında gerçekleştireceği birbirinden renkli sanat etkinlikleriyle kutluyor.

42 Maslak Shopping Mall, faaliyetini geliştirerek ve zenginleştirerek sürdüren ve bu yıl on ikinci yaşını kutlayan 360 Dereceden Aşk Festivali’ne ana mekan sponsoru olarak ev sahipliği yapıyor. İstanbul’un kültür, sanat ve yaşam festivali, 100’ü aşkın kültür, sanat ve tasarım profesyonelini ve 200’den fazla eser envanterini bir araya getiren “Benim Ayakkabılarımda Yürü” karma sergi açılışıyla 42 Maslak’ta 8 Şubat’ta başlayacak ve ay boyunca sürecek.

Bu yıl “Benim Ayakkabılarımda Yürü” (Walk in My Shoes) temasıyla gerçekleşecek festivalin özelliği 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlamıyor olması, kalp sembolünü kullanmaması ve pazarlama trendlerinin dışında kalmayı seçerek yüzde yüz yerelliği tercih ediyor olması. 42 Maslak misafirleri festival dâhilinde aşkta evrensel anlam arayışını sorgulayacak, ülkenin ve tüm dünyanın sorunlarıyla yüzleşecek ve “ötekinin” ayakkabılarında yürümeyi deneyerek “biz” olmayı hatırlayacaklar.

On ikinci 360 Dereceden Aşk Festivali’nin kurucusu ve küratörü Işık Gençoğlu, bu seneki festivalde “ötekini” anlamak üzere yola çıktıklarını ifade ediyor. Bu kapsamda, gerçek hikâyelerin sebeplerinin ve sonuçlarının peşine düştüklerini, gören, bilen ve anlatmak isteyenleri festivale davet ettiklerini; öğrenilen ve toplanan tüm bilgileri paylaşmak istediklerini belirtiyor.

Festival kapsamında bir hayli dikkat çeken “Benim Ayakkabılarımda Yürü” sergisinde Andreas Georgiadis, Arden Oluk, Arzu Taylan, Ayşen Savcı, Berna Karaçalı, Beyza Boynudelik, Desen Halıçınarlı, Didem Kavuzlu, Elena Papadimitriou, Elif Aydemir, Elifko, Ersin Gürtel, Evrim Özeskici, Gabrielle Reeves, Hakan Kürklü, Haluk Mengüç, Işıl Gönen, Kemal Şirin, Konstantin Schmitd, Leyla Ersin Ekmekçiler, Mehmet Özcan, Mehmet Özen, Meliha Sözeri, Neşe Çoğal, Nihal Gündüz, Nur Gürel, Nurgül Gün Güney, Oğuzhan Kayan, Olga Alexopoulou, Özcan Uzkur, Sabrina Fresko, Saygun Dura, Semra Ecer, Semra Özümerzifon, Stratigoula Giannikopoulou, Şirin Koçak, Ümit Ünal, Yılmaz Bulut ve daha pek çok sanatçı yer alıyor.

Festival programında “Benim Ayakkabılarımda Yürü” sergisinin yanı sıra, “Foto Muhabirler Sergisi”, “Aşkı Konuşanlar Konferansı” , akademisyen ve tasarımcı adaylarının atölye çalışmalarına yer veren Modül İstanbul sponsorluğuyla “Lover’s Bazaar”, “Aşkın Damakta Kalan Tadı – Gastroshow”, “İlahi Aşk Sohbetleri” ve Network organizasyonu “Geleneksel İstanbul Aşktır Partisi”, Çorbada Tuzun Olsun Derneği’nin “14 Şubat Aşk ile Aş Paylaşma” etkinliği ve küratör gezisi bulunuyor.

Detaylı festival programı:

6 Şubat Perşembe Saat 19.00 // Gala // Yer: Şerefiye Sarnıcı
“Foto Muhabirleri Sergisi”

8 Şubat Cumartesi 19.00 // Sergi Açılışı // Üç Ayrı Sergi // Yer: 42 Maslak
Otoportre Sergisi, “Yüz Yüze”
Karma Sergi, “Hatırla!”
Karma Sergi, “Benim Ayakkabılarımda Yürü”

8 - 12 Şubat // Yer: 42 Maslak
Lover’s Bazaar & STK Buluşmaları

11 Şubat Salı // Yer: 42 Maslak, Lover’s Bazaar Alanı
İmza Günü & Sohbeti // Prof. Uğurcan Akyüz

12 Şubat Çarşamba // Tüm Gün // Yer: 42 Maslak, Ininal Espor Arena
“Aşkı Konuşanlar Konferansı” - “Walk in My Shoes”: İyiliğin konuşulacağı tek konferans
#iyilerkazanacak

Konuşmacılar:
• Paralimpik Olimpiyatları Şampiyonu Nil Şahin, Antrenörü Mehmet Fahri Kur ile birlikte
• Modacı Nigar Bilgen // Konu: Sürdürülebilirlik
• Ekonomist Akademisyen Çiğdem Boz // Konu: Örneklerle Yaşam
• Key Note Speaker Şerif Kaynar // Konu: Çalışmanın A’sı
• Yönetim Danışmanı Ertay Öymen // Konu: Fırsatları Kaçırmamak
• Şef Francesca Rosa // Konu: Mutfaktaki Aşık 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>